مشاوره تلفنی سربازی مشاوره تلفنی سربازی .

مشاوره تلفنی سربازی

شرایط دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چیست؟

5 / 5 ( 2 votes )

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چیست و چگونه ید از آن استفاده کرد؟

آیا دانشجویان انصرافی از تحصیل می توانند از معافیت تحصیلی بهره مند شوند؟ سوالات مرتبط معافیت نظام وظیفه از مسائل مهم امروزه میشد که جوانان آن گیر هستند. معافیت تحصیلی نیز مهم ترین نوع معافیتی است که سال های گذشته طرفداران بسیاری داشته و هم چنان به جوانان اعطا میشود. جوانان زیادی این روزها به واسطه ی معافیت های تحصیلی میتوانند مقطع دکترا یا لاتر ادامه تحصیل دهند. حتی جوانان زیادی از طریق همین نوع معافیت توانسته اند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروند.

آیا تمدید معافیت های دانشجویان انصرافی وجود دارد؟

دانشجویان انصرافی میتوانند مدت سنوات مجاز خود س خوانده و وارد دانشگاه شوند. این صورت معافیت آن ها تمدید خواهد شد.

دانشجویان انصرافی و سرزی آنان از مشکلاتی است که دغدغه ی امروزه برای این دانشجویان به حساب میاید. خدمت سرزی نظام وظیفه یک وظیفه ی عمومی برای همه ی جوانان ذکور کشور به حساب میاید. بنابراین میتواند یکی از مهم ترین بخش های زندگی هر جوان ایرانی را تشکیل دهد. زیرا جوانان پس از پایان یافتن تحصیلات خود مدارس ید برای رفتن به خدمت و گذراندن دوره ی سرزی نظام وظیفه آماده شوند. پس طبیعی است که مسئله ی ادامه تحصیل جوانان از طریق دوره خدمت ضرورت تحت الشعاع قرار گرفته و جوانان را امر ادامه تحصیل دچار مشکل کند.

جوانان رسیدن به سن ۱۸ سالگی مشمول خدمت وظیفه شده و برای اعزام به خدمت برنامه ریزی خواهند کرد. اما مسئله ی معافیت ها برای آن دسته از افرادی که قصد ادامه تحصیل مقاطع دانشگاهی را دارند مطرح خواهد شد. معافیت های نظام وظیفه فرصتی برای جوانان ایجاد میکند بتوانند از رفتن به خدمت سرزی منصرف شده و به کار یا تحصیل مشغول شوند. این بین معافیت های تحصیلی یکی از پرکاربردترین معافیت های نظام وظیفه شناخته میشود. این معافیت راهی است که جوانان از طریق آن به ادامه تحصیل دانشگاه های سراسر ایران خواهند پرداخت.

قوانین معافیت های دانشجویان انصرافی

سازمان نظام وظیفه قوانین و مقرراتی را برای جوانان وضع کرده است بر اساس آن متقاضیان بتوانند پس از قبولی کنکور خواست مجوز ادامه تحصیل از سازمان مربوطه را یافت کرده و به تحصیل مشغول شوند. متقاضیان ید بدانند که یافت معافیت های تحصیلی برای جوانان تمام مقاطع تحصیلی امکان پذیر بوده و داوطلن میتوانند مقاطع دکترا و دکترای تخصصی از معافیت های تحصیلی بهره مند شوند.

اما هر مقطع تحصیلی به صورت جداگانه ای شرایط و قوانین خاص خود را دارد. به همین منظور مشمولین خدمت وظیفه که متقاضی یافت معافیت های تحصیلی مقاطع مختلف میشند. ید ره ی آن ها اطلاعات لازم را بدست آورده و سپس خواست معافیت خود را سامانه ی نظام وظیفه به ثبت برسانند. اما بحث دانشجویان انصرافی و سرزی آنان از محث مهمی است که جوانان اطلاعات زیادی مورد آن ندارند. ما این مقاله مورد معافیت تحصیلی این دانشجویان انصرافی اطلاعات کافی اختیار متقاضیان خواهیم گذاشت.

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چگونه است؟

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی مانند سایر دانشجویان شرایط خاص خود را دارا میشد. قبل از آنکه به طور خاص به مبحث معافیت های دانشجویان انصرافی بپردازیم. سعی داریم جوانان را انواع معافیت های تحصیلی و سنوات مجاز آن ها آشنا کنیم. معافیت ها مقاطع مختلف برای دانشجویان مزایا و تسهیلاتی را پی خواهد داشت. بر اساس آخرین گزارشات و قوانین تصویب شده سازمان نظام وظیفه و نیروهای مسلح کشور، جوانان میتوانند از سنوات مجاز تحصیلی هر مقطع بهره مند شوند.

امروزه جوانان ادامه تحصیل و یافت معافیت تحصیلی را به عنوان راه فراری از خدمت سرزی میدانند. بنابراین این داوطلن کنکور شرکت کرده و پس از قبولی معافیت تحصیلی یافت خواهند کرد. این معافیت های تحصیلی و سنوات مجاز بر اساس آخرین مصوت سازمان نظام وظیفه به صورت زیر میشد.

سنوات مجاز تحصیلی مشمولین محصل دانشگاه های سراسری و آزاد کشور

 • معافیت تحصیلی برای دانشجویان مقطع کاردانی یا فوق دیپلم: ۲ سال و نیم سنوات مجاز تحصیلی این مقطع میشد.
 • معافیت تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی یا لیسانس: ۵ سال سنوات مجاز تحصیلی این مقطع میشد.
 • معافیت تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته: ۳ سال سنوات مجاز تحصیلی این مقطع میشد.
 • معافیت تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته یا فوق لیسانس: ۳ سال سنوات مجاز تحصیلی این مقطع میشد.
 • معافیت تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد پیوسته: ۶ سال سنوات مجاز تحصیلی این مقطع میشد.
 • معافیت تحصیلی برای دانشجویان مقطع دکترای پزشکی: ۸ سال سنوات مجاز تحصیلی این مقطع میشد.
 • معافیت تحصیلی برای دانشجویان مقطع دکترای تخصصی: ۶ سال سنوات مجاز تحصیلی این مقطع میشد.

دانشجویان برای ادامه تحصیل هر دانشگاهی و هر مقطعی نیازمند استفاده از یکی از این معافیت های تحصیلی میشند. و اما معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی که امروزه بسیار بحث برانگیز است میتواند دغدغه ی بزرگی را برای جوانان ایجاد کند. جوانان برای فرار کردن از خدمت سرزی نظام وظیفه معافیت تحصیلی را انتخاب کرده و قبولی دانشگاه وارد میشوند. اما پس از گذشت دو یا چند ترم تصمیم به انصراف از تحصیل خواهند گرفت. شرایط پس از انصراف از تحصیل برای دانشجویان متفاوت خواهد شد. دانشجویان انصرافی تحت شرایطی از ادامه تحصیل ز خواهند ماند. ادامه شرایط و ضوبط را به طور کامل بررسی خوهیم کرد.

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی

پیشنهاد این روزها به جوانان همین ادامه تحصیل دانشگاه است. زیرا غیر این صورت جوانان پس از پایان دوران متوسطه، ید پس از یک سال سنوات مجاز برای اعزام به خدمت سرزی دفترچه نظام وظیفه را تهیه کرده و سریعا اقدام کنند. اما سوال اینجاست که آیا معافیت سرزی تحصیلی چه شرایطی به مشمولین اعطا میشود؟ آیا همه ی افراد قا خواهند بود که این معافیت را گرفته و به دانشگاه بروند؟

پاسخ این است که هر مزایا و تسهیلاتی که سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا به مشمولین خواهد داد شرایط و قوانین خاص خود را دارد. این شرایط سختگیری هایی به همراه دارد که جوانان ید به آن ها دقت کنند. پس یافت معافیت تحصیلی شرایط خاص خود را داشته که ما این مقاله به آن ها خواهیم پرداخت.

اما سازمان نظام وظیفه برای کسانی که به دانشگاه ها رفته اند چه زمانی معافیت تحصیلی خواهد داد؟ سنوات مجاز برای س خواندن افراد هر مقطع چق است؟ آیا شرایط تحصیل مقاطع مختلف متفاوت خواهد بود؟ اگر مشمولی پس از شروع تحصیل قصد انصراف از آن را داشته شد ید چه مراحلی را طی کند؟ معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چق خواهد بود؟ این افراد اجازه ی انصراف را خواهند داشت یا خیر؟ این سوالات را ادامه مقاله خواهید خواند.

شرایط معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چگونه است؟

شرایط معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی کمی سایر دانشجویان متفاوت خواهد بود. از آنجایی که مشمولین پس از یافت معافیت تحصیلی ید برای ادامه تحصیل به دانشگاه بروند. پس س خواندن وظیفه ی آن ها طول معافیت تحصیلی است. که این سنوات مجاز را سازمان نظام وظیفه عمومی کشور برای س خواندن به مشمولین ارائه میدهد. شرایط معافیت تحصیلی به طور کلی شامل شروط زیر است.

شرایط یافت معافیت های تحصیلی دانشجویی

 • مشمول ید پس از اتمام دوره ی متوسطه خود برای ادامه تحصیل اقدام کند. این افراد کنکور شرکت میکنند. یا دانشگاه ها و رشته های بدون کنکور شروع به تحصیل خواهند کرد. افراد سن ۲۰ سالگی سنوات مجاز هستند.
 • مشمول ید قبل از اتمام سنوات دوره ی متوسطه ی خود به دانشگاه برود. اگر هنوز تکلیف دانشگاه و رشته مشخص نشد. مشمول ید برای اعزام اقدام کند. سپس بعد از قبولی، از خدمت ترخیص خواهند شد و به دانشگاه میروند.
 • مشمولین نید یک روز هم غیبت داشته شند. غیر این صورت نخواهند توانست از مزایای معافیت تحصیلی استفاده کنند. نداشتن غیبت غیرموجه اولین و مهم ترین شرایط یافت معافیت تحصیلی خدمت سرزی میشد.
 • شرایط معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی دانشجویان اخراجی و فارغ التحصیل به یک شکل خواهد بود. این افراد پس از انصراف از تحصیل یکسال زمان خواهند داشت خود را به سازمان نظام وظیفه ناجا معرفی کنند.

این شرایط لا میتواند به جوانان کمک کند از معافیت تحصیلی استفاده کنند. اما دانشجویان انصرافی ید نظر داشته شند که شروط معافیت پس از انصراف دیگر به آن ها فرصت نخواهد داد به خدمت سرزی نروند. پس این متقاضیان میتوانند مدارک خود را آماده کرده و برای رفتن به خدمت اقدامات لازم را مبذول فرمایند. متقاضیان عزیز میتوانند برای راهنمایی های بیشتر نیز مشاوره نظام وظیفه تماس شند.

تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی امکان پذیر است یا خیر؟

تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی شرایط خاصی امکان پذیر میشد. اما مشمولین ید قبل از تصمیم گرفتن برای انصراف از تحصیل، اطلاعات مورد نیاز برای معافیت های تحصیلی نظام وظیفه را بدست آورند. زیرا برخی شرایط تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی ممکن نخواهد بود.

میدانید که به دلیل گستردگی قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا، مشمولین برای بدست آوردن اطلاعات و راهنمایی های لازم ید مطالعه و تحقیقات بسیار انجام دهند. هم چنین از طرفی نیز هر ساله سازمان نظام وظیفه عمومی کشور، تغییراتی قوانین معافیت های تحصیلی ایجاد میکند که برخی از افراد ممکن است به اشته بیفتند. پس شرایط تمدید معافیت را ادامه بخوانید و صورت داشتن سوال میتوانید مرکز مشاوره آویژه .

شرایط تمدید معافیت های تحصیلی دانشجویان انصرافی

 • متقاضیان انصراف از تحصیل که به طور مثال مقطع لیسانس انصراف داده اند، نید مک معادل کاردانی یافت کنند. این صورت تمدید معافیت برایشان امکان پذیر نخواهد بود.
 • مشمولین نید اجازه دهند که از ریخ انصرافشان بیشتر از یکسال بگذرد.
 • داوطلن انصرافی از دانشگاه ها نید مقطع تکراری س بخوانند. این افراد تنها میتوانند برای مقاطع جدید معافیت تحصیلی خود را تمدید کنند.
 • مشمولین ید زمان سنوات مجاز خود انصراف دهند. انصراف دادن سنوات ارفاقی امکان پذیر نخواهد بود.
 • مشمولین متقاضی انصراف از تحصیل تنها یکر میتوانند دانشجوی انصرافی بوده و پس از آن دوره رشته ای دیگر مشغول به تحصیل شوند.
 • آن دسته از مشمولینی که از ادامه تحصیل انصراف میدهند به هیچ عنوان نید به خدمت سرزی اعزام شده شند. این صورت هیچ گونه تمدیدی شامل آنان نخواهد شد.
 • این مشمولین ید به کمیسیون مراجعه کرده و آنان ید برای تمدید معافیت تحصیلی و ادامه تحصیل آنان رشته های دیگر رای موافق صا کنند. سپس سازمان نظام وظیفه معافیت تحصیلی این دانشجویان را تمدید خواهد کرد.
 • مشمولین برای تمدید معافیت خود ید هر چه سریع تر اقدام کنند. زیرا پس از گذشت یکسال از ریخ انصراف آنان دیگر قا نخواهند بود خواست خود را ثبت نمایند.
 • مشمولین متقاضی ید به طور حتم سنوات مجاز تحصیلی بوده بتوانند معافیت تحصیلی خود را تمدید کنند.

آن دسته از متقاضیانی که رشته های مختلف قصد انصراف از دانشگاه را داشته و میخواهند رشته های دیگر ادامه تحصیل دهند ید شرایط لا را نظر گرفته و سپس برای انصراف اقدام کنند. زیرا بدون داشتن شرایط لا این افراد قا نخواهند بود که از تمدید معافیت های تحصیلی بهره مند شوند.

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی خارج از کشور چگونه است؟

معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی خارج از کشور مانند سایر دانشجویان بوده و متقاضیان ید بر اساس قانون رفر کرده بتوانند از سنوات مجاز تحصیلی و تحصیل مجدد دانشگاه های مختلف بهره مند شوند. آن دسته از دانشجویانی که دانشگاه های خارجی مشغول به تحصیل هستند پس از انصراف از تحصیل میتوانند دانشگاه دیگر و همان مقطع مشغول به تحصیل شوند. این افراد ید سنوات مجاز تحصیلی خود قرار داشته شند. غیر این صورت ادامه تحصیل آنان مجاز نخواهد بود و پس از زگشت به ایران مشکل مواجه خواهند شد. بر اساس قوانین معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی خارج از کشور، این افراد میتوانند همان مقطع تحصیل خود را ادامه داده و مک تحصیلی یافت کنند.

تحصیل مجدد دانشجویان انصرافی امکان پذیر است؟

تحصیل مجدد دانشجویان انصرافی یکی از مزایای مهمی است که سال های گذشته از سوی سازمان نظام وظیفه به مشمولین ارائه شده است. که بر اساس این قوانین مشمولین میتوانند رعایت قانون و مقررات معافیت های تحصیلی و ادامه تحصیل، پس از انصراف از دانشگاه، رشته ای دیگر مشغول به تحصیل شوند. مشمولینی که قصد تحصیل مجدد مقطعی که انصراف داده ند را داشته و میخواهند ادامه تحصیل دهند ید شرایط و ضوابط زیر را رعایت کرده و سپس برای یافت عافیت مجدد تحصیلی اقدام کنند.

شرایط و ضوابط تحصیل مجدد دانشجویان انصرافی

 • مشمولین تنها یک ر قا خواهند بود پس از انصراف همان مقطع مشغول به تحصیل شوند. به طور مثال کسانی که مقطع لیسانس تصمیم به انصراف از تحصیل میگیرند میتوانند تنها یک ر دیگر کنکور این مقطع شرکت کنند.
 • انصراف این افراد ید سنوات مجاز تحصیلی همان مقطع صورت گرفته شد.
 • مشمول ید قبل از اتمام یک سال از انصراف تحصیلی، ر دیگر دانشگاه دوم مشغول به تحصیل شده شد.
 • مشمولین اگر ذ مقطع فوق لیسانس انصراف دهند نمیتوانند برای تحصیل مجدد مقطع پایین تر اقدام کنند. امکان ادامه تحصیل همان مقطع برای دانشجویان امکان پذیر است.
 • مشمولینی که قصد انصراف از تحصیل را دارند نید مک معادل یافت کرده زیرا نمیتوانند همان مقطع تحصیل مجدد انجام دهند.

مشمولین میتوانند رعایت این ضوابط برای تحصیل مجدد اقدام کنند. متقاضیان به این نکته دقت داشته شند که قوانین و مقررات سازمان نظام وظیفه عمومی کشور برای ادامه تحصیل مجدد به صورتی است که لا ارائه شد. اما هر ساله این قوانین تغییراتی نیز همراه خواهد بود. شما عزیزان میتوانید قبل از انصراف از تحصیل، اطلاعات کامل را مطالعه کرده و سپس اقدام به انصراف از تحصیل نمایید.

آیین نامه زگشت دانشجویان انصرافی چیست؟

آیین نامه زگشت دانشجویان انصرافی یکی از طرح هایی است که سازمان نظام وظیفه همکاری وزارت علوم کشور آن را طراحی نمونده و فرصتی به دانشجویان داده میشود پس از انصراف از تحصیل بتوانند برای ادامه تحصیل خود همان رشته و دانشگاه اقدام مجدد انجام دهند. بر اساس این آیین نامه زگشت دانشجویان انصرافی شرایط خاص ممکن خواهد بود.

آن دسنه از دانشجویانی که از ادامه تحصیل خود دانشگاه های مختلف انصراف داده اند میتوانند پس از گذشت یک ماه به تحصیل خود ادامه داده و از انصراف پشیمان شوند. اما اگر این فرصت بیش از یک ماه شود متقاضیان ید برای ادامه تحصیل مجدد همان دانشگاه به مرکز کمیسیون های موارد خاص مراجعه کرده و خواست خود را مبنی بر زگشت به تحصیل ثبت کنند. البته این آیین نامه تنها برای دانشجویان انصرافی قابل اجراست. آن دسته از افرادی که از دانشگاه ها اخراج میشوند نمیتوانند برای ادامه تحصیل رشته ی خود زگردند. مشمولین و دانشجویان انصرافی ید نظر داشته شند که بر اساس قانون برای زگشت به تحصیل مجدد نید هیچ گونه سو سابقه و یا موارد اخلاقی دانشگاه داشته شند.

قوانین معافیت تحصیلی برای دانشجویان انصرافی چیست؟

قوانین معافیت تحصیلی برای دانشجویان انصرافی توسط سازمان نظام وظیفه عمومی کشور تهیه و تنظیم میگردد. به همین سبب این قوانین و مقررات بسیار دقیق بوده و دانشجویان انصرافی ید بر اساس همین مصوت رفر کرده مشکل مواجه نشوند. اولین مسئله ای که داوطلن برای یافت معافیت های تحصیلی ید به آن دقت داشته شند مبحث غیبت سرزی میشد. آن دسته از متقاضیانی که دارای غیبت غیر موجه میشند به هیچ عنوان نمیتوانند از معافیت سرزی استفاده کنند.

قوانین معافیت تحصیلی برای دانشجویان انصرافی

 • بر اساس ماده ی ۳۴ از مجموعه قوانین معافیت تحصیلی سازمان نظام وظیفه، آن دسته از دانشجویانی که از ادامه تحصیل دانشگاه ها انصراف داده یا ترک تحصیل میکنند ید بر اساس قانون خود را برای گذراندن دوره ی خدمت ضرورت به سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا معرفی کنند. مقامات مسئول بخش آموزش دانشگاهی نیز موظف هستند که این مسئله را از طریق سیستم به سازمان مربوطه اطلاع رسانی کنند.
 • تبصره ی ۱ این قانون معافیت به مشمولین کید میشود که پس از ریخ انصراف از تحصیل خود تنها یک سال فرصت دارند بتوانند خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کرده و برای رفتن به خدمت سرزی اعزام شوند. البته این قانون برای آن دسته از افرادی که از دانشگاه ها اخراج شده و یا ترک تحصیل کردند نیز قابل اجراست.
 • بر اساس تبصره ی ۳ قانون ۳۴ معافیت های تحصیلی، آن دسته از افراادی که خود را طی این یک سال معرفی نکرده اند برای ر اول توبیخ شده و پرونده ی خدمت آنان صبت خواهد شد. اما آن دسته از افرادی که اجرای این قانون تخلف کنند علاوه بر توبیخ آنان، یک ماه انفصال از خدمت بهشان تعلق خواهد گرفت. هم چنین افرادی که برای ر سوم و بیشتر نیز متخلف شند به دو ماه انفصال از خدمت و یا بیشتر محکوم خواهند شد.

چگونگی یافت معافیت های تحصیلی دانشجویان انصرافی

چگونگی یافت معافیت های تحصیلی دانشجویان انصرافی چیست و چه زمانی این دانشجویان میتوانند برای انصراف اقدام کنند؟ ید بگوییم که مسئله ی معافیت تحصیلی متقاضیان انصرافی و چگونگی یافت معافیت های تحصیلی دانشجویان انصرافی کمی پیچیده است. زیرا این افراد پس از ورود به دانشگاه از سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا معافیت تحصیلی خدمت وظیفه یافت کرده اند. سپس بین راه پشیمان شده و از تحصیل خود منصرف میشوند. قاعد شرایط برای این افراد سخت تر از سایرین خواهد بود.

این افراد اگر سنوات مجاز خود بسر ببرند. میتوانند همان یکسال فاصله اعزام به خدمت مجددا برای یافت معافیت تحصیلی اقدام کنند. اما ید نظر داشته شید که یافت معافیت اعمال شروطی اجرا خواهد شد. که مهم ترین آن این است که مشمول مقاطعی که قبلا تحصیل کرده است نمیتواند ادامه تحصیل دهد.

مشاوره معافیت تحصیلی برای دانشجویان انصرافی

مشاوره معافیت تحصیلی برای دانشجویان انصرافی و سایر مشاوره های مختلف نظام وظیفه اطلاعات مورد نیاز متقاضیان را اختیارشان خواهد گذاشت. توجه داشته شید که امروزه به دلیل شناخت ناکافی ره ی برخی رشته ها، جوانان پس از شروع تحصیل قصد تغییر رشته یا انصراف از دانشگاه را خواهند داشت. پس این مشاوره معافیت تحصیلی برای دانشجویان انصرافی فرصتی است که این جوانان این مسیر آگاهی های لازم را کسب کرده مشکل مواجه نشوند. شما میتوانید برای اطلاعات و یافت مشاوره مرکز مشاوره آویژه تماس شید.

سوالات متداول

دانشجوی انصرافی به چه کسی گفته میشود؟

دانشجویان انصرافی کسانی هستند که طول تحصیل دانشگاه س خود را رها میکنند. این افراد پس از رها کردن و انصراف از تحصیل ید برای رفتن به خدمت سرزی خود اقدام کنند.

سنوات مجاز برای دانشجویان انصرافی چق خواهد بود؟

مشمولین انصرافی از دانشگاه ها یک سال پس از انصرافشان سنوات مجاز بوده و پس از آن وارد غیبت خواهند شد.

سنوات مجاز تحصیلی برای مشمولین مقطع فوق دیپلم چق است؟

آن دسته از افرادی که مقطع فوق دیپلم حال تحصیل هستند میتوانند ۲ سال و ۶ ماه از سنوات مجاز استفاده کرده و پس از آن نیز موافقت سازمان نظام وظیفه از سنوات ارفاقی بهره مند شوند.

مشمولینی که مقطع فوق لیسانس انصراف داده میتوانند مقطع لیسانس مجدد مشغول به تحصیل شوند؟

انصراف از تحصیل و ادامه تحصیل برای آن دسته از افرادی است که میخواهند همان مقطع انصرافی ادامه تحصیل دهند. تحصیل کردن مقطع پایین تر برای دانشجویان انصرافی امکان پذیر نمیشد.

متقاضیانی که از تحصیل انصراف میدهند چه زمانی میتوانند برای تحصیل مجدد اقدام کنند؟

این افراد تنها قا خواهند بود که یک سال پس از انصراف دانشگاه و رشته ای دیگر مشغول به تحصیل شوند. غیر این صورت ادامه تحصیل آنان قانونی نخواهد بود.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات خدمت سرزی و افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره معافیت تحصیلی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

شرایط یافت معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چیست؟

مشاوره نظام وظیفه آویژه

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۶:۱۹:۵۷ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

شرایط معافیت سه برادری

5 / 5 ( 1 vote )

معافیت سه برای جزء خوش شانسی های فرزندان ته طغاری خانواده است .

این نوع معافیت براان بزرگ تری که به سرزی رفته اند جوراین برا کوچک را می کشند و نوبت به او که می رسد خبری از سرزی نیست و معافیت سه برای پشت خانه نشسته است .

سوال متداول این روز ها این است که علاوه بر معافیت های پزشکی کفالت یا فرزند ایثارگری ، از چه راه دیگری می توانیم به معافیت دست پیدا کنیم ؟ یکی از این راه ها معافیت سه برای است که ادامه به توضیح بیشتر راجع به آن می پردازیم .

معافیت سه برای شامل افرادی می شود که سه برا بزرگ ترشان پیش از او دو سال خدمت سرزی را گذارنده اند و دارای کارت پایان خدمت هستند ، این صورت برا چهارم از رفتن به خدمت سرزی معاف می شود . فرض کنید فرزندان اول ، دوم و سوم از یک خانواده به ترتیب خدمت سرزی را گذرانده شند و خانواده به دنل عازم کردن برا چهارم به سرزی شد که به طور اتفاقی متوجه شوند طبق قوانین جدید برا چهارم از خدمت سرزی معاف می شود . ست است وضع این قانون دلیلی محکم تر از خشنودی این خانواده ها داشته اما قطعا میزان رضایت خانواده ها ازاین قانون وصف نشدنی است .

معافیت سه برای چیست؟

معافیت سه برای واقع زمانی به تصویب رسید که آن سال ها مشمولان خدمت سرزی خیلی زیاد بودند و بیش از نیاز کشور تلقی می شدند نتیجه برای کنترل این هرج و مرج تصمیم به تصویب قانون معافیت سه برای گرفتند . حقیقت این قانون یک راه میان بر برای کنترل جمعیت زیاد سرزان بود و این ایده به خانواده هایی که حداقل سه فرزندشان را به سرزی فرسده بودند و دو سال دوری از آنها را تحمل کرده بودند یک فرصت مناسب بخشید . البته ید توجه کنید که این قانون زمانی حال اجرا است که همچنان مشمولان خیل عظیمی شند غیر این صورت و صورت نیاز دوره به سرزان بیشتر این قانون از بین خواهد رفت نیاز کشور به سرزان ارگان های مختلف از بین برود.

شرایط اخذ معافیت سه برای دارای جزئیات زیادی است که برای اطلاع کامل از آن و آگاهی از زه ترین اخر و تغییرات قوانین ید همیشه افراد متخصص و کاردانی ارتط شید . این مسیر می توانید متخصصان مرکز مشاوره و روانشناسی آویژه تماس حاصل فرمائید از جزئیات به طور کامل آگاه شید و راه ست را انتخاب نمایید .

شرایط معافیت سه برای

شرایط معافیت سه برای هر سال دستخوش تغییراتی می شود اما کلیت آن بدون تغییر بوده است البته گفته می شود این قانون از سال ۹۱ برداشته شده است و کسی دیگر داشتن شرایط معافیت سه برای نمی تواند معاف شود . اما نکته این جا است که بسیاری از افراد داشتن شرایط معافیت ایثارگری نیز منتظر نتیجه قطعی معافیت سه برای هستند صورت امکان ابتدا از آن استفاده کنند .

یکی از نکات مهم برای شرایط اخذ معافیت سرزی این است که سه برا بزرگ تر حتما دارای کارت پایان خدمت شند . غیر این صورت شامل یکسری شرایط خاص می شوند که به شرح زیر می شد :

صورتی که دیگر فرزند نیروهای مسلح مشغول به کار شد و به عنوان کارکن آن جا شناخته شود و حداقل دو سال از مدت اشتغالش گذشته شد می توانند از آن به عنوان کارت پایان خدمت استفاده کنند و برای معافیت سه برای اقدام کنند و نیازی به کارت پایان خدمت نیست . نکته بعدی زمانی است که یکی از برا ها عضو پیمانی نیرو های مسلح شد و حداقل نیمی از قرارداد پیمانی اش را گذرانده شد . این صورت تکمیل مدارک و ثابت کردن این شرایط میتوان برای معافیت اقدام نمود .

از دیگر شرایط معافیت سه برای این است که اگر یکی از برا ها جزء زنشستگان ارگان های نظامی و یا نیرو های مسلح شد نتیجه برا چهارم می تواند برای یافت معافیت سه برای اقدام نماید . همچنین از دیگر قوانین اخذ معافیت سه برای حالی است که یکی از براان سرزی خود را تحت عنوان هیئت علمی دانشگاه به پایان رسانده شد این صورت هیچگونه مانعی برای اقدام به اخذ معافیت سه برای برای برا چهارم وجود ندارد .

قانون معافیت سه برای

قانون معافیت سه برای همچون قرعه شانسی است که طی این سال ها به برخی افراد داده شده است اما اینکه این قانون چه سالی همچنان پا برجاست را هیچکس نمی داند و فقط ید امیدوار بود که این قانون فعلا برداشته نشود . لازم است بدانید ظاهرا قانون معافیت سه برای بعد از گذشت چند سال از بین رفته است زیرا تعداد لای مشمولان دیگر به شکل قبل نیست و به حالت عادی زگشته است نتیجه سال های اخیر صحبتی رابطه معافیت سه برای نشده است و ظاهرا طی این سال ها کسی موفق به اخذ معافیت از طریق قانون سه برای نشده است .

فراموش نکنید که قانون معافیت سه برای بند های زیادی دارد که آگاهی از همه ی آن ها تمام جزئیات قطعا برای افراد معمولی دشوار است نتیجه مشورت گرفتن از مراکز مشاوره می توان از راه های ست استفاده کرد و به راحتی به نتیجه مورد نظر دست یافت . مرکز مشاوره آویژه برای خدمات رسانی به شما عزیزان طی این مسیر همواره آماده است .

شرایط قانون معافیت سه برای

شرایط قانون معافیت سه برای که گوشه چشمی به خانواده های پر جمعیت داشته است یکی از راحت ترین راه های معافیت سرزی است که برای یافت آن نیاز به تلاش خاصی نیست . البته بهتر است یادآوری کنیم سال هایی که این قانون حال اجرا بود نیز افرادی که معاف شدند برای یافت کارت پایان خدمت خود به زحمت زیادی افدند زیرا به دلیل تعداد لای مشمولان ، صدور کارت های پایان خدمت مادام به تعویق انداخته می شد و سازمان نظام وظیفه برای صدور این حجم از کارت های پایان خدمت به مشکل برخورده بود اما نهایت پس از صدور کارت ها ، فروردین ماه سال ۹۱ شرایط قانون معافیت سه برای لغو شد .

اینکه میزان ماندگاری لغو این قانون ممکن است چه زمانی ادامه پیدا کند را کسی نمی داند لذا ید همیشه به آینده امید شیم و نسبت به اخر جدید دانسته هایمان را بروز کنیم صورت وضع قانون جدید فورا اقدام کنیم .

اخذ معافیت سه برای

اخذ معافیت سه برای که حال حاضر لغو شده محسوب می شود راه حل مناسبی برای افرادی بود که هیچ یک از دیگر شرایط های معافیت سرزی را نداشتند و این استثنا به معافیت دست پیدا می کردند ، این حالی است که این روز ها افراد زیادی انتظار اجرای دوره این نوع از معافیت به سر می برند و همچنان امیدوار هستند . اخذ معافیت سه برای موجب شد بسیاری از افراد طی آن سال ها به معافیت دست پیدا کنند لذا تعداد معافیت آن سال ها لا رفت و حدود ۲۰۰هزار نفر شامل این نوع از معافیت شدند . بهتر است یادآور شویم که ایران همواره جز کشور هایی است که تعداد بسیار لایی از جمعیتش را جوانان تشکیل می دهند نتیجه ممکن است این آمار لا سال های آینده دوره موجب وضع قوانینی از این دست شود .

به هر حال این روز ها دغدغه بسیاری از پسران جوان دو سال خدمت سرزی است و فکر می کنند زمان زیادی از مسیر پیشرفتشان را به واسطه این دو سال از دست می دهند نتیجه تمام تلاششان را به پیدا کردن راهی برای معافیت خدمت سرزی می کنند . این راه برای بعضی هموار می شد و به نتیجه می رسد و گاهی به بن بستی می رسد که انتهایش تنها خدمت سرزی است .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات خدمت سرزی و افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را زمینه تمدید معافیت تحصیلی دانش آموزان به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

شرایط معافیت سه برای

مشاوره نظام وظیفه آویژه

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۴۵:۳۴ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

صدور و تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان/شرایط و مدارک لازم

5 / 5 ( 1 vote )

تمدید معافیت تحصیلی چیست؟ چند سال برای فارغ التحصیلی مقطع کاردانی ٬ کارشناسی ٬ ارشد و دکتری فرصت دارید؟ اگر این زمان تحصیل شما به اتمام نرسد چه می شود؟ دانشجویان جدیدالورود قبل از ثبت نام دانشگاه برای معافیت تحصیلی چه ید بکنند؟ ادامه بخوانید .

معافیت تحصیلی چیست؟

تمدید معافیت تحصیلی یکی از موضوعات خیلی مهم برای دانش آموزان و دانشجویان مرد می شد. اگر بخواهیم تعریفی از معافیت های تحصیلی بیاوریم ید به این اشاره کنیم که تمامی افراد هنگامی که سن آن ها به سن قانونی ۱۸ سال تمام می رسد ، از نخستین ماه تولد آن ها مشمول قانون وظیفه عمومی می شوند . اگر دانش آموز رشته های مختلف پیش دانشگاهی حال تحصیل شد سن ۲۴ سال و اگر دانش آموز رشته های کاردانی و فنی حرفه ای شد حداکثر سن ۲۲ سالگی می تواند به تحصیل ادامه داده و به تحصیل مشغول شد. گفتنی است بعد از گذشت از این سن وارد دوره مشمولیت سرزی شده و برای فرد غیبت سرزی رد می شود.

آخرین اخر معافیت های تحصیلی ، که توسط مراجع رسمی و سازمان نظام وظیفه عمومی منتشر شده است ، حاوی اطلاعات مهمی است که دانستن آن برای همه ی مشمولان الزامی است . چرا که یکی از مهم ترین راه های به تعویق انداختن زمان اعزام به خدمت سرزی ، استفاده از معافیت های تحصیلی است .

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا مورد روند یافت معافیت دانشجویان مشمول و مدت این معافیت‌ برای مقاطع تحصیلی مختلف توضیحاتی را ارائه داد.

شما عزیزان می توانید برای اطلاع از جزئیات این اخر ، انتهای مطلب همراه ما شید !

چه کسانی شامل معافیت تحصیلی می شوند؟

کلیه افراد زیر زمانی که حال تحصیل شند و به تحصیلات خود می پردازند مشمول تمدید معافیت خود برای ادامه تحصیل شده و از اعزام به خدمت سرزی معاف می شوند :

 1. دانش آموز های مدارس کشور و مرکز های آموزش عالی کشور که فعالیت آن های زیر نظر وزارت آموزش و پرورش است
 2. دانشجو های مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد ، دکتری و مقاطع لاتر دانشگاه های ملی (دولتی) و غیر دولتی که شامل دانشگاه های پیام نور ، دانشگاه های آزاد ، دانشگاه های پردیس ، دانشگاه های غیر انتفاعی و . . . که فعالیت کلیه این دانشگاه ها زیر نظر وزارت علوم است.
 3. طلاب و طلبه هایی که حوزه های علمیه مشغول تحصیلات خود هستند.

صدور تمدید معافیت تحصیلی تمامی افرادی که لا به آن ها اشاره شد که تمدید معافیت تحصیلی ، تمدید معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد ، تمدید معافیت های تحصیلی برای دانش آموزان و تمدید معافیت تحصیلی طلاب حوزه های علوم دین وابسته به ارائه گواهی اشتغال به تحصیل از آموزشگاه یا دانشگاه محل تحصیل بوده و یستی اشاره کنیم که مدت زمان این گواهی معافیت های تحصیلی یک سال پس از ریخ پایان تحصیلات هر مقطع می شد .

فرایند اقدام برای تمدید معافیت تحصیلی

سرهنگ نجف حمیدزاده که یک برنامه رادیویی سخن می‌گفت، مورد معافیت افرادی که قصد ورود به دانشگاه دارند اظهار کرد: پس از اینکه نیج اعلام شد، دانشجویانی که پذیرفته شدند ید مراجعه به دانشگاهی که از آن پذیرش گرفتند، فرم خواست معافیت را یافت کنند و به نزدیکترین دفتر پلیس +۱۰ یا دفاتر خدمات الکترونیک ناجا مراجعه کنند. این دفاتر دوسن کاملا توجیه هستند و خواست معافیت مشمولان را سامانه ثبت می‌کنند و مجوز اولیه به صورت اتوماتیک صا می‌شود و سپس می‌توانند برای تکمیل ثبت‌نام به دانشگاه مراجعه کنند.

وی افزود: برای افرادی که شرایط لازم را داشته شند مدت کمتر از یک ماه معافیت صا می‌شود و این معافیت موعد انقضا اعتر دارد.

معافیت تحصیلی دانشجویان

معاون مشمولان و امور معافیت‌های سازمان وظیفه عمومی ناجا اشاره به مدت زمان معافیت برای هر یک از مقاطع تحصیلی گفت: دانشجویان توجه داشته شند که فرصت اولیه معافیت مقاطع مختلف مشخص است و دانشجویان ید این مدت تحصیل خود را به پایان برسانند.

بر اساس آخرین اخر ، میزان و مدت معافیت هر مقطع تحصیلی ، به این شرح است :

 • برای دانش آموزان مقاطع متوسطه: سن ۲۰ سالگی تمام این افراد سنوات مجاز تحصیلی قرار دارند.
 • برای دانشجویان مقطع کاردانی تمام رشته های تحصیلی: مدت سنوات مجاز این افراد دو سال و نیم می شد.
 • برای دانشجویان کارشناسی ناپیوسته: مدت سه سال سنوات مجاز دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته می شد.
 • برای دانشجویان کارشناسی پیوسته یا مقطع لیسانس: مدت معافیت برای این افراد پنج سال تمام اعلام شده است.
 • دانشجویان محصل دز مقاطع کارشناسی ارشد پیوسته : این افراد به مدت شش سال اجازه ی تحصیل این مقطع را خواهند داشت.
 • دانشجویان فوق لیسانس یا همان مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته : این دانشجویان به مدت سه سال معافیت به سر خواهند برد.
 • دانشجویان دکتری پزشکی پیوسته : هشت سال تمام مدت معافیت های سرزی تحصیلی یا همان مدت سنوات مجاز برای این دانشجویان می شد.
 • دانشجویان مقطع دکترای تخصصی : مدت شش سال سنوات مجاز به دانشجویان مقظع دکتری تخصصی تعلق می گیرد.آخرین اخر معافیت تحصیلی

ید توجه کنید که ابتدای هر مقطع ، نیاز به ارائه خواست برای معافیت وجود دارد . بدین ترتیب ید مراحل یافت این معافیت را طی کنید. دانشجویان و متقاضیان گرامی ید نظر داشته شند که استفاده از این معافیت مستلزم گذراندن مراحل آن می شد. پس قبل از هر چیز ید ره ی مراحل اقدام آن اطلاعات کسب کنید. زیرا به دلیل وجود سنوات مجاز برای مشمولین، اگر مراحل یافت معافیت های خدمت سرزی تحصیلی به ستی و موقع مناسب خود انجام نشود. دانشجویان وارد غیبت غیر مجاز شده و به هیچ وجه نمی توانند از مزایایی این معافیت ها استفاده کنند. پس قبل از هز اقدامی برای سرزی خدمت وظیفه ی جوانان، اولین قدم بدست آوردن اطلاعات است. سپس مراحل اقدام را گذرانده و معافیت های سرزی تحصیلی را یافت کنید.

تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان

تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان به راحتی امکان پذیر نخواهد بود. زیرا ید بر طبق قانون افراد رفر شود. اما سازمان نظام وظیفه ناجا همانطور که لا نیز گفته شد برای هر مسئله ای، قوانین خاصی نظر گرفته است. به موجب این قوانین، تمدید معافیت برای تحصیل دانشجویان شرایط خاص امکان پذیر خواهد شد. مشمولین عزیز ید دقت داشته شند که سنوات معافیت تحصیلی آن ها مقطع ها، متفاوت خواهد بود.

مثلا کسانی که مقطع کاردانی س می خوانند افرادی که مقطع ارشد ادامه تحصیل می دهند یک مدت مشخصی می توانند از سنوات تحصیلی استفاده کرده و س خود را بخوانند. این تمدید معافیت به شکل زیر برای مقاطع مختلف نظر گرفته شده است. آن ها را دقت خوانده و به خاطر بسپارید.

تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان و سنوات مشخص شده معافیت تحصیلی مقاطع مختلف

 1. برای مقطع دیپلم و استفاده از معافیت تحصیلی سن ۲۰ سالگی به مشمول ارفاق خواهد شد.
 2. برای مقاطع کاردانی مدت سنوات تحصیلی و تمدید معافیت آن ها دوسال و نیم امکان پذیر است.
 3. مشمولین محصل مقاطع کارشناسی ناپیوسته مدت ۳ سال زمان دارند از معافیت تحصیلی استفاده کنند.
 4. استفاده از معافیت های تحصیلی برای دانشجویان کارشناسی ارشد ناپیوسته نیز به مدت ۳ سال می شد.
 5. سنوات تحصیلی و تمدید مهلت معافیت تحصیلی برای دانشجویان مقطع کارشناسی یا لیسانس ۵ سال است.
 6. مشمولین دانشجو مقطع کارشناسی ارشد پیوسته می توانند از ۶ سال سنوات معافیت تحصیلی بهره مند شوند.
 7. مهلت استفاده از سنوات تحصیلی برای مشمولین حال تحصیل مقطع دکترای پزشکی پیوسته ۸ سال می شد.
 8. سنوات معافیت تحصیلی برای دانشجویان دکتری تخصصی به مدت ۶ سال است.

خواست معافیت تحصیلی دانشجویان

خواست معافیت تحصیلی دانشجویان از چه طریق امکان پذیر است؟ شاید این سوال شما نیز شد. پس برای رسیدن به پاسخ این سوال ادامه ی مقاله را نیز انتها بخوانید. برای خواست معافیت تحصیلی شرایط و قوانین خاصی وجود دارد. زیرا دانشگاه ها قبل از ثبت نام دانشجویان پسر خود، ید از وضعیت خدمت وظیفه ی سرزی آن ها مطلع شوند. به همین منظور مشمولین ید برای خواست معافیت تحصیلی مراحل زیر را طی کرده بدون دسر بتوانند دانشگاه ها ثبت نام کرده و به تحصبل خود ادامه دهند.

مراحل ثبت خواست معافیت تحصیلی دانشجویان

 1. دانشجویان ید به همراه گواهی پایان دوره ی مقطع قبلی خود به دانشگاه رفته و برگه معافیت تحصیلی خود را از دانشگاه یافت کنند.
 2. مشمول ید این مرحله به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه کرده و برگه معافیت خود را به همراه مدارک شناسایی تحویل دهد.
 3. ثبت خواست معافیت تحصیلی مشمول توسط دفاتر پلیس + ۱۰ صورت خواهد گرفت.
 4. بررسی شرایط مشمول توسط سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا.
 5. صدور مجوز ثبت نام دانشحو دانشگاه مورد نظر توسط دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی.

مراحل یافت معافیت های خدمت برای تحصیل دانشگاه های مختلف

 • اولین قدم بدست آوردن اطلاعات می شد. که به مشمولین کمک می کند سریع تر معافیت خود را یافت کند.
 • دومین گام برای یافت این نوع معافیت قبولی دانشگاه است. واقع جوانانی که دانشگاه های مختلف سراسری، آزاد، علمی کاربردی و غیره قبول شده اند. می توانند برای گرفتن معافیت برای ادامه تحصیل اقدام کنند.
 • گام سوم مرحله ای است که جوانان ید دانشگاه برای قبت نام حضور پیدا کنند. جوانانی که دانشگاه قبول می شوند. ید روز ثبت نام مدارک لازم به دانشگاه بروند و مراحل ثبت نام را دقت انجام دهند.
 • مرحله ی چهار که یکی از مراحل مهم است این می شد که مشمول ید نامه ی معافیت از خدمت سرزی را از آموزش دانشگاه گرفته و برای مراحل دیگر از آن استفاده کند.
 • این مرحله مشمول ید به یکی از دفاتر خدمات الکترونیکی انتظامی نزدیک محل سکونت خود مراجعه کرده و نامه ی یافتی از دانشگاه را مدارک دیگر به این مرکز ارائه دهد.
 • سپس دفتر پلیس + ۱۰ یا همان خدمات الکترونیک انتظامی مدارک مشمول را تحویل گرفته و خواست جوانان برای معافیت را سامانه ی نظام وظیفه ثبت می کنند.
 • پس از ثبت خواست سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا کشور مدارک مشمول را بررسی کرده و صورت نبود مشکل، معافیت موقت برای این افراد صا خواهد شد.
 • مرجله ی آخر معافیت این متقاضیان از طریق سیستم به دانشگاه مقصد ارسال خواهد شد.

واقع گرفتن نامه معافیت از دانشگاه یا موسسه آموزش عالی محل تحصیل ، به پلیس + ۱۰ مراجعه کرده و خواست خود را ثبت می کنید . کار شما همین جا به اتمام می رسد ، و نیازی به پیگیری وجود ندارد . سازمان نظام وظیفه ، نامه معافیت شما را ، خود به تنهایی به دانشگاه ارسال می کند .

معافیت تحصیلی دانشجویان کارشناسی

معافیت تحصیلی دانشجویان کارشناسی صدور گواهی اشتغال به تحصیل آن ها توسط سازمان های مربوطه قابل یید می شد . واقع مدت اعتر معافیت تحصیلی دانشجویان دوره کارشناسی یک سال پس از صا شدن گواهی پایان دوره ی تحصیلات آن ها می شد . مشمولینی که به سن مشمولیت رسیده و هنوز جواب قطعی دانشگاه را یافت نکرده اند و مشخص نیست که دانشگاه قبول شده اند یا نه . ید مراحل اعزام به خدمت خود را از طریق مراکز خدمات الکترونیکی انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ انجام دهند .

واقع این نکته قابل اهمیت است که اگر مشمولین وارد غیبت شوند و منتظر جواب دانشگاه ها بمانند و برای اعزام به خدمت وظیفه اقدام نکنند . آن ها جزو مشمولین غایب به حساب می آیند و دیگر نمی توانند از معافیت تحصیلی دانشجویان کارشناسی و مقاطع دیگر استفاده کنند . صورتی که مشمولین قصد انصراف ، اخراج یا فراغت از تحصیل را دارند یک سال مهلت دارند خود را به سازمان نظام وظیفه ی عمومی معرفی کنند . بر اساس ماده ۳۳ قانون معافیت تحصیلی دانشجویان کارشناسی و مقاطع دیگر حداکثر معافیت تحصیلی مقاطع مختلف این گونه خواهد بود . برای توضیحات بیشتر ما همراه شید .

معافیت تحصیلی دانشجویان کارشناسی ارشد

معافیت تحصیلی دانشجویان کارشناسی ارشد همانطور که لا نیز صحبت کردیم دارای مدت مشخصی می شد . واقع معافیت تحصیلی دانشجویان کارشناسی ارشد برای آن دسته از دانشجویانی که مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته حال تحصیل می شند به مدت ۳ سال است . اما از طرف دیگرمعافیت تحصیلی دانشجویان کارشناسی ارشد برای محصلین مقطع کارشناسی ارشد پیوسته ۶ سال است . از طرف دیگر آن دسته از دانشجویانی که مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به ادامه تحصیل هستند و سنوات مشخص فارغ التحصیل نمی شوند تصویب کمیسیون مربوطه موارد اضطراری و خاص می توانند از سنوات ارفاقی یک ساله استفاده کنند .

مدارک لازم برای معافیت تحصیلی دانشجویان

مدارک لازم برای معافیت تحصیلی دانشجویان می توانند به آن ها کمک کند بتوانند به راحتی معافیت تحصیلی خود را گرفته و مشغول به تحصیل شوند . ما اینجا سعی داریم این مدارک لازم برای معافیت تحصیلی دانشجویان و فرآیند اقدام برای گرفتن معافیت موقت دانشجویی را برای شما عزیزان مفصلا شرح دهیم . ما همراه شید .

اولین قدم برای گرفتن برگ معافیت تحصیلی ببرای دانشجویان مراجعه دانشجویان به بخش مربوطه قسمت آموزش دانشگاه می شد . دانشجویان مراجعه به قسمت آموزش و رائه ی آخرین گواهی فراغت از تحصیل مقطع قبلی خود ، برگ خواست معافیت تحصیلی دانشجویان را مهر دانشگاه یافت می کنند . بخش دوم دانشجویان ید برگ معافیت تحصیلی یافت شده از سوی دانشگاه را به همراه اصل شناسنامه و کارت ملی ، یک قطعه عکس ۳*۴ سیاه و سفید و اصل گواهی فراغت از تحصیل مقطع قبلی خود را به دفاتر الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ تحویل داده و خواست معافیت تحصیلی خود را از طریق این دفاتر ثبت کنند .

مرحله آخر مراکز خدمات الکترونیک انتظامی مجوز ثبت نام دانشگاه را برای مشمولین صا کرده و به آن ها ارائه می دهد . پس از بررسی مدارک از سوی سازمان نظام وظیفه معافیت تحصیلی دانشجو از سوی سازمان نظام وظیفه ناجا صا شده و به دانشگاه ارسال می گردد .

تمدید معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد

کلیه دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد برای تمدید معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد یستی توجه کنند که مبحث معافیت تحصیلی بحث مهمی بوده و برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته حداکثر تمدید معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد ۳ سال و برای دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد پیوسته حداکثر تمدید معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد ۶ سال می شد.

اگر دانشجویان زه مشخص شده نتوانند تحصیل خود را به پایان برسانند مشمول قانون سنوات تحصیلی شده و این مورد یستی توسط کمیسیون موارد خاص دانشگاه مربوط بررسی و صورت یید مدت زمان مشخصی به دوره تحصیلی فرد اضافه می شود بتواند بدون غیبت سرزی به تحصیل بپردازد . خصوص دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته سقف قابل افزایش توسط کمیسیون موارد خاص دانشگاه مربوطه ۱ نیمسال می شد که صورت تصویب این کمیسیون دانشجو حداکثر به مدت ۱ سال می تواند از سنوات ارفاقی استفاده بنماید. برای دانشجویان کارشناسی ارشد پیوسته نیز سقف قابل افزایش توسط کمیسیون موارد خاص دانشگاه مربوطه ۲ نیمسال تحصیلی می شد.

تمدید معافیت تحصیلی کارشناسی و سایر مقاطع

برای تمدید معافیت های مربوط به ادامه تحصیل سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا قوانینی به دانشگاه ها ابلاغ کرده است. که بر اساس آن مشمولین خدمت وظیفه می توانند از معافیت و سنوات ارفاقی بهره ببرند. برای هر دوره این میزان سنوات متفاوت اعلام شده است. ما اینجا برای سایر مقاطع نیز حداکثر سال مجاز برای تحصیل و سقف قابل افزایش توسط کمیسیون موارد خاص دانشگاه را برای شما عزیزان آورده ایم توجه به شرایط و مقطع تحصیلی شما بتوانید خصوص این مورد تصمیم گیری کنید. پس نظر داشته شید که تصمیم شما ید بر اساس شرایط اعلام شده از سوی نظام وظیفه صورت بگیرد. غیر این صورت مشکل مواجه خواهید شد.

ردیفمقطع تحصیلیحداکثر سال مجاز برای تحصیلسقف قابل افزایش توسط کمیسیون موارد خاص دانشگاه
۱دوره ی ۲ ساله ی کاردانی۲٫۵۱ نیمسال
۲دوره ی ۲ ساله کارشناسی ناپیوسته۳۱ نیمسال
۳دوره ی ۲ ساله کارشناسی ارشد ناپیوسته۳۱ نیمسال
۴دوره ی ۴ ساله ی کارشناسی پیوسته۵۲ نیمسال
۵دوره ی ۵ ساله ی کارشناسی ارشد پیوسته۶۲ نیمسال
۶دوره ی ۷ ساله ی دکتری پزشکی پیوسته۸۲ نیمسال
۷دوره ی ۵ ساله ی دکتری تخصصی ناپیوسته۶۲ نیمسال

توصیه ما به شما عزیزان و محترمان این است که مشاوره تلفنی آویژه ارتط و تماس شید خصوص مشاوره معافیت سرزی و مشاوره معافیت های تحصیلی توجه به تجربه عظیمی که این خصوص طی سال ها کسب کرده ایم به شما عزیزان کمک بزرگی خصوص این مورد کرده شیم پس ما ارتط شید .

تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی

ید به اطلاع آن دسته از عزیزانی که دانشجو و مشمول انصرافی محسوب می شوند برسانیم سازمان نظام وظیفه ناجا تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی شروط مهمی را عنوان کرده است که این شرایط عرت هستند از :

 • ۱- کمیسیون موارد خاص اسن یا دانشگاه محل تحصیل آنان اعاده تحصیل آنها موافقت نموده شد .
 • ۲- این متقاضیان و واقع داوطلن انصرافی از تحصیل دانشگاه ها نیاید به خدمت دوره ضرورت اعزام شده شند .(یعنی مشغول به انجام خدمت سرزی نشد ).
 • ۳- عدم قرار گرفتن سنوات ارفاقی به عرتی سنوات اولیه انصراف ، اخراج ، ترک تحصیل شده شند .
 • ۴- نید بیش از یکسال از ریخ انصراف، اخراج و ترک تحصیل این افراد گذشته شد. غیر اینصورت نمی توانند برای انصراف اقدام کنند.
 • ۵- امکان فراغت از تحصیل سنوات مجاز تحصیلی وجود داشته شد.

کلیه مشمولان تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی یستی این شرایط را بررسی کنند. زیرا همانطور که می دانید نظام وظیفه هر ساله تغییراتی قوانین و شرایط مشمولین معافیت های گوناگون نظر خواهد گرفت. پس کسانی که می خواهند از معافیت های سرزی برای ادامه تحصیل استفاده کنند آخرین اخر این سازمان را مطالعه کنند. ید جهت کسب اطلاعات بیشتر و راهنمایی و مشاوره معافیت سرزی و مشاوره معافیت های تحصیلی مشاوره تلفنی آویژه تماس شید بهترین راه ممکن را برگزینید.

تمدید معافیت تحصیلی دانش آموزان

هر دانش آموز پسر بعد از ورود به سن ۱۹ سالگی همان طور که لا اشاره کردیم ۱۸ سال وی تمام شده شد اگر به صورت حضوری و متوالی و پیوسته حال تحصیل شد به وی دانش آموز مشمول گفته می شود. واقع سن مشمولیت دقیقا سنی است که جوانان دوره ی متوسطه تحصیلات خود را به پایان رسانده و قصد دارند به خدمت سرزی بروند. میدانید که سن جوانانی و پایان تحصیلات یکی از سال های مهم برای جوانان است. زیرا از طرفی صد زیادی از جوانان بعد از یافت دیپلم قصد دارند که برای بدست آوردن پول و انجام فعالیت و حرفه ای خاص شغلی برگزینند. از طرف دیگر جوانانی نیز هستند که علاقمند به ادامه تحصیل دانشگاه های مختلف هستند. به همین منظور راه حل هایی برای این جوانان نظر گرفته شده است. که از طریق آن ها میتوانند به دانشگاه رفته و رشته های مورد علاقه ی خود ادامه تحصیل دهند.

شرایط تمدید معافیت تحصیلی دانش آموزان

اگر بخواهیم به صورت کامل به نحوه تمدید معافیت تحصیلی دانش آموزان بپردازیم به صورت مرحله ای و کامل ید به موارد ذیل اشاره بنماییم :

 • یستی دانش آموز پس از ورود به اولین ماه ۱۹ سالگی وی به مراکز خدمات الکترونیک نیروی انتظامی (مراکز پلیس ۱۰+) نزدیک محل سکونت خود مراجعه بنماید و آن مرکز خواست معافیت سرزی تحصیلی خود را اعلام و به ثبت برساند.
 • برای تمامی دانش آموزان محترم سقف سنوات تحصیلی و مقطع آن ها معافیت های خدمت سرزی تحصیلی صا می شود که این نوع معافیت ۲۰ سالگی تمام می شد.
 • دانش آموز یستی خواست معافیت های خدمت تحصیلی خود را به واحد آموزشی که نظر دارد آن جا ادامه تحصیل دهد تحویل بدهد.

حال اگر مشمول بخواهد انتقالی بگیرد و به واحد آموزشی دیگری منتقل به شود یستی کار های زیر را انجام دهد :

 • ید واحد آموزشی که فرد میخواهد به آن واحد آموزشی انتقالی بگیرد خواست ثبت انتقال معافیت مربوط به تحصیل خود را به مرکز خدمات الکترونیک انتظامی (مرکز های پلیس +۱۰) ارائه کند.
 • حال معافیت های جدید تحصیلی برای مشمول صا شده که مشمول یستی آن را به واحد آموزشی مورد نظر تحویل بدهد.

صورتی که مشمول فارغ التحصیل شود یا ترک تحصیل کند یا اخراج شود یا از تحصیل انصراف دهد یستی کارهای زیر را انجام داده وارد غیبت غیر مجاز سرزی نشود. این شرایط به شرح زیر می شد.

 • ید فرم آخرین وضعیت مشمولان را مشمول تکمیل کرده و به یکی از مراکز خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰) تحویل بدهد.

تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان خارج از کشور

دانشجویان ایرانی که خارج از کشور اقامت می کنند ید توجه داشته شند فقط اگر هنگام ورود به سن مشمولیت مدارس ایرانی که آن کشور وجود دارند یا مدارس کشور مذکور که مورد یید وزارت آموزش و پرورش هستند مشغول تحصیل شند ید حداکثر ظرف مدت ۶ ماه پس از ورود به سنی که فرد مشمول به حساب می آید ، ید به یکی از نمایندگی های دولت جمهوری اسلامی ایران مراجعه کرده و نسبت به تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان خارج از کشور اقدام بنمایند. ید خاطر نشان کنیم که ۲۰ سالگی مجاز به تحصیل مقطع متوسطه مشمول می شد. اما آیا همه ی جوانان میتوانند برای تمدید این نوع معافیت اقدام کنند؟ چه راه هایی وجود دارد جوانان از طریق آن بتوانند خارج از کشور تحصیل کنند؟ برای رسیدن به پاسخ این سوالات ما همراه شید.

معافیت تحصیلی برای دانشجویان خارج از کشور

دانشجویان ایرانی که خارج از کشور اقامت می کنند دست داشتن تمدید معافیت تحصیلی برای دانشجویان خارج از کشور از مقطع متوسطه فارغ التحصیل شده اند صورتی که یکی از دانشگاه های مورد یید وزارت علوم پذیرفته شوند شرط اینکه بیشتر از یک سال از فارغ التحصیلی آن ها نگذشته شد می توانند مراجعه به یکی از نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران کشور مذکور نسبت به اخذ معافیت خود اقدام کنند. شرایط برای این نوع دانشجویان اینگونه است. اما ید دقت داشته شید که سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا هز ساله قوانین تصویب شده را تغییر میدهد. به همین منظور دانشجویان محصل دانشگاه های خارج از کشور ید برای تمدید معافیت خود از آخرین اطلاعیه ها و اخرهای سازمان نظام وظیفه مطلع شوند. زیرا ممکن است مشکل مواجه شده و توانند برای تمدید معافیت خود اقدام کنند.

هم چنین ید دقت داشته شید که برای یافت این نوع معافیت و انجام مراحل تمدید به مدارکی نیاز دارید که آن ها را ید سریع تر آماده کرده و به بخش مربوطه تحویل دهید. دانشجویان ید دقت داشته شند که برای تمدید این نوع معافیت علاوه بر مدارک مورد نیاز، شرایطی نیز وجود دارد که ید به آن ها نیز دقت شود. زیرا کسانی که از این شرایط برخوردار نشند نمیتوانند از این معافیت ها استفاده کنند . شرایط یافت سنوات ارفاقی برای معافیت های خدمت سرزی تحصیلی دانشجویان ید قوانین نظام وظیفه عمومی ناجا را دقت مطالعه کنند. ما ادامه این شرایط را برای شما مفصل توضیح داده ایم . برای هر گونه راهنمایی و سوال و هم چنین کسب اطلاعات بیشتر نیز میتوانید مرکز مشاوره آویژه تماس شید. مشاورین ما این مرکز همه ی ساعات روز پاسخگوی شما خواهند بود.

شرایط تمدید معافیت تحصیلی

وی مورد اینکه صورتی که دانشجویان این مدت تحصیلات خود را به پایان نرسانند چه اتفاقی رخ خواهد داد اظهار کرد: اگر دانشجویان از این زمان به نحو احسن استفاده نکنند و به موقع فارغ التحصیل نشوند، یکسال سنوات ارفاغی خواهند داشت که این مدت ید فارغ‌التحصیل شوند. غیر این صورت وارد مهلت معرفی می‌شوند که این شرایط برابر ماده ۱۳ آیین‌نامه اجرایی ادامه تحصیل آنها ممنوع خواهد بود. اگر دانشجویان صرفت معرفی فارغ‌التحصیل نشوند وارد غیبت می‌شوند.

اما مشمولینی که پس از سن ۱۸ سالگی ، فارغ التحصیل یا اخراج شده ، یا از تحصیل انصراف می دهند ، از ریخ فارغ التحصیلی یا انصراف یا اخراج ، یک سال فرصت دارند که برای خدمت سرزی خود تعیین تکلیف کنند . البته لازم به ذکر است که افراد لای ۱۸ سال ، فقط انتهای سن ۲۰ سالگی ، امکان برخورداری از معافیت ها برای ادامه تحصیل برای گرفتن مک دیپلم یا پیش دانشگاهی را دارند . و پس از این سن ، به خدمت سرزی اعزام می شوند .

نکات تکمیلی تمدید معافیت تحصیلی

همانطور که قبلا اشاره کردیم ، دانشجویان مشغول به تحصیل موسسات آموزش عالی مورد یید وزارت علوم ، می توانند به میزان مدت های یاد شده ، از معافیت های تحصیلی استفاده کنند . اما این خصوص ، توجه به چند نکته ضروری است :

 • دانشجویان ، حداکثر یک سال پس از ریخ فارغ التحصیلی ، انصراف یا اخراج ، ید خود را جهت اعزام به خدمت ، به سازمان نظام وظیفه عمومی معرفی کنند.خ
 • مواقع ضروری ، دانشجویان می توانند یک سال ، به مدت زمان معافیت خود اضافه کنند .
 • مشمولین خدمت سرزی ید برای یافت معافیت های مربوط به تحصیل خود سنوات مجاز اقدام کرده بتوانند از آن معافیت ها بهره مند شوند.
 • معافیت دانشجویان انصرافی ، فقط یک ر طول مدت تحصیل قابل تمدید است .
 • مشمولینی که ریخ اعزام به سرزی هنوز تکلیف دانشگاه و قبولی شان مشخص نشده شد. نمی توانند خدمت سرزی وظیقه خود را به تعویق بیندازند. این افراد ید موعد مقرر برای سرزی اقدام کنند.
 • سرزانی که به خدمت اعزام شده و دانشگاه های مختلف پذیرش میگیرند. میتوانند اجازه ی پادگان مربوطه از خدمت سرزی ترخیص شده و برای مراحل ثبت نام دانشگاه حاضر شوند.
 • مشمولین مشغول به خدمت سرزی برای ادامه ی تحصیل از دوره ی خدمت ضرورت ایست خدمت خورده و به دانشگاه معرفی می شوند.
 • سرزان مشغول به خدمت ، صورت قبولی دانشگاه ، می توانند از معافیت های تحصیلی استفاده کنند .
 • استفاده از ایست خدمت ، برای تحصیل دوره کاردانی مجاز نیست .
 • میزان مرخصی های تحصیلی ، شمار سنوات مجاز تحصیل قرار می گیرد .
 • دانشجویانی که سنوات ارفاقی فارغ التحصیل می شوند ، می توانند از مهلت یک ساله استفاده کنند .

بدین ترتیب ، میتوان گفت که گرفتن معافیت های سرزی تحصیلی ، یکی از ساده ترین راه های معافیت موقت است . و شما می توانید سال های زیادی را استفاده از این معافیت ، خدمت نظام وظیفه عمومی را به تعویق بیندازید . اگرچه این کار می تواند برای مدتی تداوم داشته شد. یعنی پس از پایان تحصیلات و گذراندن دوره ی سنوات مجاز مشمولین ید برای اعزام به خدمت دوره ی ضرورت خود اقدام کنند. اما این مشمولین تحصیل کرده فرصت دارند که از سایر امکانات و تسهیلات سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا استفاده کنند. این امکانات شامل موارد زیر می شد.

کسری های خدمت سرزی وظیفه:

یکی از مزایایی مهمی است که اختیار افراد زیادی قرار می گیرد. از طریق آن جوانان بتوانند مدت خدمت سرزی نظام وظیفه خود را کاهش دهند. شرایط برای این نوع تسهیلات بسیار متعدد است. اما یکی از شرایط کسری های خدمت برای آن دسته از افرادی نظر گرفته شده است که دانشگاه ها تحصیل کرده و مقاطع فوق لیسانس و لاتر مشغول هستند. این افراد به راحتی می توانند از پروژه های کسری خدمت بنیاد ملی نخبگان استفاده کنند. از این طریق به راحتی می توانند انجام پروژه های این سازمان بیشتر از یک سال کسری خدمت سرزی یافت کنند.

امریه های سرزی وظیفه عمومی:

امریه های خدمت سرزی نیز یکی از راه های مورد علاقه ی جوانان تحصیل کرده است. سازمان نظام وظیفه عمومی کشور برای کسانی که دانشگاه ها تحصیل می کنند و مدارک دانشگاهی یافت می کنند. فرصت هایی تهیه کرده است. توسط آن ها بتواند از علم و دانش این جوانان برای پیشرفت مملکت بهره بجوید. بدین صورت که جوانان پس از یافت گواهی و آخرین مک تحصیلی می توانند به جای رفتن به خدمت سرزی و انجام کارهای رزمی پادگان ها، شرکت ها و نهادهای دولتی مشغول به کار شده و سابقه ی کاری مفید بدست آورند.

تمام این فرصت ها و تسهیلات ارائه شده برای جوانان می تواند بهترین فرصت شد از رفتن به خدمت سرزی آسوده خاطر شده و انجام کارهای سخت آنان کاهش یابد. جوانان می توانند اطلاعات مناسب تمام زمینه های نظام وظیفه بدست آورند. به این منظور ، می توانید مشاوران مرکز مشاوره آویژه دانش تماس گرفته و از خدمات ما زمینه معافیت های تحصیلی، سایر معافیت ها و هم چنین سایر تسهیلات دیگر سازمان نظام وظیفه استفاده کنید .

سوالات متداول

آیا سرزان خدمت وظیفه عمومی پس از رفتن به خدمت می توانند کنکور شرکت کرده و پس از قبولی از مرخصی استفاده کنند؟

بله. مشمولین می توانند برای ادامه تحصیل اقدام کنند.

آیا مشمولین می توانند به طور همزمان به خدمت سرزی رفته و ادامه تحصیل نیز بدهند؟

خیر مشمول نمی تواند هم زمان این دو کار را هم انجام دهد. این کار از نظر قانونی صحیح نیست.

افرادی که از ادامه تحصیل خود انصراف می دهند می توانند همان مقطع رشته ی دیگر س بخوانند؟

خیر. مشمولین پس از انصراف ید برای اعزام به خدمت آماده شده و مراحل اقدام آن را پشت سر بگذارند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات خدمت سرزی و افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خدمت سرزی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

صدور و تمدید معافیت تحصیلی دانشجویان/شرایط و مدارک لازم

مشاوره نظام وظیفه آویژه

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۳۰:۱۵ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

جزئیات آیین نامه های معافیت کفالت

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

آیین نامه های معافیت کفالت ، مصوب مجلس شورای اسلامی

منظور از آیین نامه های معافیت کفالت ، مصوبه ای است که سال ۶۳ ، توسط مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و کنون ، مرجع و تعیین کننده قواعد اجرایی خصوص نظام وظیفه عمومی بوده است . این مصوبه ، نه فقط شامل آیین نامه های معافیت کفالت ، که شامل موارد زیر نیز می شود : آیین نامه های معافیت کفالت

 • مشخص کردن مشمولین خدمت نظام وظیفه عمومی
 • شیوه نامه احضار مشمولین به خدمت سرزی
 • شیوه نامه اقدام جهت اعزام به خدمت توسط مشمولان
 • شیوه نامه رسیدگی به تخلفات مرتبط خدمت سرزی
 • مشخص نمودن جزئیات انواع معافیت ها
 • تعیین جرائم ارتکابی مرتبط دوران خدمت و مجازات های آن ها
 • و …

به این ترتیب ، آیین نامه های معافیت کفالت ، بخشی از یک مصوبه ی بزرگتر است که توسط مجلس به تصویب رسیده و هم اکنون ، تعیین کننده قواعد مرتبط مسائل اجرایی نظام وظیفه عمومی محسوب می شود . برای اطلاع از جزئیات آیین نامه های معافیت کفالت ، انتهای این مطلب ، ما همراه شید . آیین نامه های معافیت کفالت

ضوابط و مقررات معافیت کفالت سرزی

ضوابط و مقررات معافیت کفالت سرزی زیر مجموعه ای از معافیت موارد خاص خدمت سرزی است که موضوع حائز اهمیتی نیز می شد و توجه به ترس مشولین به خدمت سرزی به علت طولانی بودن مدت خدمت ، دوری از محل زندگی و خانواده به دنل روش هایی هستند که از خدمت سرزی خود معاف شوند و یا بتوانند مدت سرزی خود را کاهش دهند . مسفانه به دلیل نداشتن اطلاعات کافی راجع به ضوابط و مقررات معافیت موارد خاص و همچنین ضوابط و مقررات معافیت کفالت سرزی این خصوص موفق نخواهند شد . معافیت خدمت سرزی موضوع مهمی است که تقری همه آقایان گیر آن میشوند ولازم است اطلاعات جامع و کاملی راجع به ضوابط و مقررات معافیت کفالت سرزی داشته شند .

محدودیت زمانی طبق ضوابط و مقررات معافیت کفالت سرزی

ضوابط و مقررات معافیت کفالت سرزی چیست ؟ مشمولینی که برای انجام خدمت وظیفه عمومی احضار می شوند چنانچه ریخ های معینه خود را معرفی نکنند از معافیت کفالت های مذکور این فصل محروم می شوند مگر این که طول مدت غیبت و حین رسیدگی واجد شرایط معافیت کفالت بوده شند و سایر موارد تشخیص عذر موجه رئیس اداره وظیفه عمومی یا نماینده او خواهد بود.

معافیت خدمت سرزی چیست؟

معافیت خدمت سرزی به تسهیلات ویژه ای گفته میشود که اختیار جوانان قرار گرفته و از رفتن به خدمت سرزی راحت شوند. زیرا دوره ی خدمت ضرورت به عنوان دوره ای سخت بین جوانان شناخته شده است. از طرفی نیز به دلیل ضرورت انجام آن، جوانان ذکور ید سن ۱۸ سالگی که به سن مشمولیت میرسند به خدمت بروند. پس برای فرار از خدمت سرزی، معافیت ها بهترین راه حل به شمار میروند. این معافیت ها بسیار گوناگون است. اما این بین معافیت های کفالت یکی از اصلی ترین ها به شمار میرود.

معافیت های کفالت که یکی از گسترده ترین انواع معافیت های خدمت سرزی است. امروزه بسیار پرطرفدار بوده و شامل افراد زیادی میشود. شاید شما مورد این معافیت چیزهایی شنیده شید. ست است معافیت کفالت تنها معافیتی است که مشمولین میتوانند شرایط آن را به راحتی داشته و از آن ها استفاده کنند. اما برای یافت انواع معافیت سرزی مشمولین ید اطلاعات کافی این زمینه ها به دست آوردند. قبل از هر چیز ید مورد انواع معافیت های کفالت بدانید. زیرا این معافیت زیرشاخه ها و بخش های مختلفی دارد و از قوانین زیادی نیز پیروی میکند.

انواع معافیت های کفالت خدمت سرزی نظام وظیفه

 • معافیت سرزی کفالت پ بیمار
 • معافیت سرزی کفالت پ مسن
 • معافیت سرزی مابزرگ پی یا مای
 • معافیت سرزی کفالت پبزرگ مای
 • معافیت سرزی کفالت پبزرگ پی
 • معافیت خدمت سرزی کفالت خواهر
 • معافیت سریازی تک فرزندی
 • معافیت سرزی کفالت برا صغیر
 • معافیت های کفالت سرزی برا کبیر
 • معافیت خدمت سرزی کفالت ما بدون همسر
 • و سایر معافیت های کفالت دیگر

این معافیت ها هر کدام به تنهایی بخش مهمی از مسائل نظام وظیفه میشد. از طریق آن ها میتوان برای یافت معافیت اقدام کرد. اگرچه مراحل و اقدامات زیادی ید طی شود گرفتن کارت معافیت محقق شود. اما این وجود دیگر مشمولین خدمت وظیفه نگران گذراندن دوره ی خدمت سرزی نخواهند بود.

مراحل یافت معافیت کفالت را نام چیست؟

مراحل یافت معافیت های کفالت شاید نگاه اول آسان شد. اما مشکلات خود را نیز دارد. میدانید که شما قرار است مرحله ی مهمی از زندگی خود را پشت سر بگذارید. زیرا کارت معافیت یکی از مهم ترین دغدغه های جوانان امروزی است. پس سعی کنید تمام این مراحل را به طور دقیق پشت سر گذاشته مشکل مواجه نشوید.

مراحل و اقدامات مورد نیاز برای یافت معافیت های کفالت

 • این مرحله مشمول ید دفترچه ی نظام وظیفه را از دفاتر خدمات الکرونیک انتظامی یافت کرده و به طور کامل مطالعه کند.
 • سپس مدارک لازم برای یافت معافیت های کفالت را آماده کرده و فرم های دفترچه را نیز پر کند.
 • مشمولین مدارک را به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی تحویل داده و سپس ید خواست معافیت خود را نیز اعلام کرده و سیستم ثبت کنند.
 • این مرحله سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا ید مدارک مشمولین را بررسی کرده و یید کند.
 • یافت دعوتنامه توسط مشمولین برای شرکت کمیسیون رسیدگی به معافیت های کفالت.
 • شرکت جلسه رسیدگی به خواست معافیت های کفالت.
 • صا کردن رای اصلی برای معافیت مشمولین توسط هیئت رسیدگی.
 • یافت کارت معافیت سرزی کفالت.

قبل از اینکه مراحل لا را طی کنید ید از شرایط اصلی این معافیت ها نیز مطلع شوید. معافیت های کفالت که بسیاری از شما متقاضی یافت آن میشید دارای شرایط خاصی است. این شرایط عمومی که پایین خواهیم گفت اصلی ترین شروط لازم برای همه ی معافیت های کفالت است.

مهم ترین شروط یافت معافیت سرزی کفالت

 • فرد متقاضی نید وارد غیبت سرزی شده شد.
 • متقاضیان ید برای یافت معافیت به سن مشمولیت رسیده شند.
 • متقاضی ید تنها فرزند پسر لای ۱۸ سال خانواده شد. بتواند برای معافیت اقدام کند.

آیین نامه های معافیت کفالت : تعاریف و مشمولین

بر اساس آیین نامه های معافیت کفالت ، که توضیح مختصری از آن لا ارائه شد ، عده ای از مشمولین که شرایط مورد نظر برای استفاده از این نوع معافیت ها را داشته شند ، می توانند کارت معافیت از خدمت نظام وظیفه عمومی را یافت کنند . لیست این مشمولین به شرح زیر است :

 1. یگانه فرزند ذکور مراقب یا نگهدارنده پ نیازمند مراقبت
 2. یگانه مراقب یا نگهدارنده ما فاقد شوهر
 3. تنها برا تنی سرپرست خواهر فاقد پ ، همسر و فرزند ذکور
 4. یگانه نوه ذکور نگهدارنده جد فاقد فرزند یا جده فاقد شوهر و فرزند
 5. یگانه سرپرست برا کمتر از ۱۸ سال تمام
 6. و …

آیین نامه های معافیت کفالت : مدارک مورد نیاز

طبیعی است که برای رسیدگی به خواست شما مبنی بر گرفتن معافیت کفالت ، نیاز به تکمیل و ارائه مدارکی دارید که یید کننده وضعیت شما شد . بر اساس آیین نامه های معافیت کفالت ، مدارک مورد نیاز برای رسیدگی به ادعای کفالت مشمولان یگانه مراقب و نگه دارنده ی پ نیازمند مراقبت ، به شرح زیر است : آیین نامه های معافیت کفالت

 • تصویر شناسنامه پ
 • تصویر شناسنامه ما
 • تصویر شناسنامه براان و خواهران مشمول
 • عکس پ مشمول ( یید شده توسط کلانتری محل اقامت )
 • تصویر شناسنامه همسر یا همسران پ مشمول
 • جوابیه استعلام ثبت احوال خصوص منجات شناسنامه پ و ما
 • برگ تحقیق وضعیت
 • برگ معاینه پزشکی پ مشمول
 • برگ استشهاد یید وضعیت و صحت ادعای مشمول ( یید شده توسط مراجع انتطامی محل )

بدین ترتیب ، مشمولان این بخش از آیین نامه های معافیت کفالت ، می توانند تهیه و ارائه مدارک لا ، خواست خود را جریان رسیدگی قرار دهند . برای اطلاع از چگونگی گرفتن برگ تحقیق وضعیت ، استشهادیه محلی ، برگ معاینات پزشکی ، و نیز ، مدارک مورد نیاز برای بررسی دیگر معافیت های منج آیین نامه های معافیت کفالت ، مشاوران نظام وظیفه مرکز مشاوره آویژه دانش .

آیین نامه های معافیت کفالت : معافیت مددجویان

توجه به آیین نامه های معافیت کفالت ، برخی از نزدیکان افراد معلول و مددجو که تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی هستند ، می توانند از مقررات کفالت استفاده کرده و کارت معافیت از خدمت نظام وظیفه عمومی یافت کنند . نحوه معافیت از خدمت نزدیکان ذکور مددجویان ، به شرح زیر است : آیین نامه های معافیت کفالت

 • یکی از فرزندان ذکور ماان فاقد شوهر تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی ( ره ) و سازمان بهزیستی
 • مشمولانی که حداقل یک فرزند معلول داشته شند ، از خدمت معافند
 • مشمولانی که نوان معلول جسمی – حرکتی ازدواج کنند ، تحت شرایطی معافند
 • مشمولانی که نوان جانز ۲۵ صد و لاتر ازدواج کنند ، تحت شرایطی از خدمت معافند

توجه به موارد ذکر شده ، نزدیکان مددجویان و افراد تحت پوشش سازمان های حمایتی مثل کمیته امداد و بهزیستی ، می توانند از این تسهیلات بهره برده و از خدمت نظام وظیفه عمومی معاف شوند . البته لیست افرادی که امکان استفاده از معافیت کفالت مددجویان را دارند ، بر اساس آیین نامه های معافیت مفالت ، محدود به موارد لا نیست . بنابراین ، توصیه می شود که برای اطلاع از لیست کامل و به روز ابلاغ شده توسط سازمان نظام وظیفه عمومی ، متخصصین ما حوزه نظام وظیفه ، ! آیین نامه های معافیت کفالت

آیین نامه های معافیت کفالت : نکات قابل توجه

توجه به موارد ذکر شده لا ، مشخص است که بر اساس آیین نامه های معافیت کفالت ، بسیاری از مشمولین ، امکان استفاده از این نوع تسهیلات را دارا بوده و می توانند از معافیت های دائم و موقت تعیین شده توسط قانون ، استفاده کنند . این میان ، توجه به چند نکته ، بسیار ضروری است :

 1. غیبت مشمول ، همواره مانع بررسی خواهد بود
 2. مشمولانی که برای انجام خدمت وظیفه عمومی احضار می شوند ، چنانچه ریخ های تعیین شده خود را معرفی نکنند ، غایب محسوب خواهند شد
 3. از بین دو برا ، تنها برا لای ۱۸ سال مشمول که اشتغال به تحصیل دارد ، به شرط دارا بودن معافیت تحصیلی معتبر ، مشمول معافیت می شود

بدین ترتیب ، توصیه می کنم که همواره پیش از اقدام برای خواست ، یک متخصص مشورت کنید ، ضریب اشته ، به حداقل ممکن رسیده و خواست شما ، سرعت هر چه تمام تر ، به هدف برسد !

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم زمینه مشکلات خدمت سرزی و افزایش آگاهی شماست توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

این راس مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را زمینه مشاوره خدمت سرزی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

جزئیات آیین نامه های معافیت کفالت

مشاوره نظام وظیفه آویژه

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۶:۲۵ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

شرایط ثبت نام امریه محیط زیست سمنان

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

محیط زیست سمنان بر اساس ماده ۳۳ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و فصل هشتم قانون خدمت سرزی ، از میان مشمولان تحصیل کرده خدمت سرزی به عنوان سرز امریه محیط زیست سمنان ، صورت وجود سهمیه ثبت نام می کند. سال ۱۳۳۵ کانون شکار ایران، هدف حفظ نسل شکار و نظارت بر اجرای مقررات مربوط به آن تشکیل شد. سال ۱۳۴۶ پی تصویب قانون شکار و صید، سازمان شکارنی و نظارت بر صید جایگزین کانون فوق شد. سال ۱۳۵۰ نام سازمان شکارنی و نظارت بر صید به ” سازمان حفاظت محیط زیست ” و نام شورای‌عالی شکارنی و نظارت بر صید به ” شورای‌ عالی حفاظت محیط زیست ” تبدیل شد و امور زیست‌محیطی از جمله پیشگیری از اقدامهای زیانر برای تعادل و تناسب محیط زیست نیز به اختیارات قبلی آن افزوده شد. سال ۱۳۵۳ پس از برپایی کنفرانس جهانی محیط زیست استکهلم و تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست ۲۱ ماده، این سازمان از اختیارات قانونی زه‌ای برخوردار شد و از نظر تشکیلاتی نیز اندازه‌ای از ابعاد و کیفیت سازگار ضرورتهای برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.

ثبت نام امریه محیط زیست ها، بر اساس سهمیه امریه داده شده از سوی وزارت کشور و از طریق فراخوان عمومی (به صورت فراخوان عمومی سایت محیط زیست سمنان یا مراجعه حضوری)، برای تعداد محدودی از داوطلن خدمت سرزی که بدون غیبت شند، براساس بندهای (الف و ب) تبصره ماده ۶۶ قانون مشمولین نظام وظیفه و پس از طی کردن دوره آموزش وظیفه انجام می گیرد.


بیشتر بخوانید: شرایط امریه شهرداری ها بیشتر آشنا شویم


امریه محیط زیست سمنان

پارک ملی و ذخیره گاه زیست کره توران مساحتی لغ بر ۱۴۴۱۵۲۳هکر جنوبشرقی شهرسن شاهرود واقع شده است : این منطقه از سال ۱۳۵۵ به نام منطقه حفاظت شده و پناهگاه حیات وحش توران تحت حفاظت قرار دارد و سال ۱۳۸۱ قسمتی از این منطقه به پارک ملی ارتقاء یافت . همچنین برابر تصویب و یید دبیرخانه برنامه انسان و کره مسکون سازمان ملل متحد، سال ۱۹۷۶ میلادی شمار یکی از ۱۲ منطقه ذخیره گاه بیوسفر ایران قرار گرفته است. این منطقه یکی از ذخایر بزرگ زیستی است که از نظر انجام تحقیقات و بررسیهای علمی و اقتصادی زمینه گونه های جانوری و گیاهی بخصوص گونه های نا و حال انقراض از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

این منطقه میزن آخرین زمانده های گورخر ایرانی و یوزپلنگ آسیایی بوده و زیستگاه پرنده زاغ بور بعنوان تنها پرنده آندمیک(بومی) ایران است. این منطقه حد فاصل سه سلسله کوه بنامهای شتر کوه غرب ارتفاع ۲۲۸۱ متر و قلعه لا شمالغربی ارتفاع ۲۲۶۵ متر و کوه پیغمبر جنوب شرقی ارتفاع ۲۴۱۱ متر قرار گرفته است . میزان رندگی منطقه بین ۱۱۵-۱۱۰ میلیمتر می شد. حداقل جه حرارت مشاهده شده سنوات اخیر ۱۱- جه سانتیگراد و حداکثر آن ۴۴ جه سانتیگراد می شد . قسمت اعظم این منطقه از چشم اندازهای دشتی و تپه ماهوری برخوردار است.

آس: آس : سمنان – میدان اسندارد – ابتدای بلوار جوان – جنب دانشگاه پیام نور

تلفن: ۶ – ۰۲۳۳۳۳۷۳۸۰۳


بیشتر بخوانید: آموزشی سرزان امریه چه تفاوتی دارد؟


شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام امریه سازمان محیط زیست سمنان

۱- اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور.

۲- داشتن بعیت نظام جمهوری اسلامی ایران.

۳- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

۴- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کار.

۵- جذب و بکار‌گیری داوطلبین امریه منوط به اخذ استعلام و یید حراست و گزینش محیط زیست سمنان خواهد بود.

۶- ثبت نام کنندگان امریه سرزی ید بومی اسن سمنان شند. ( اولویت کسانی است که محل سکونت انها حوزه استحفاظی بخشداری خواست شده شد و غیر اینصورت اولویت متقاضیان شهرسن است.)

۷- دارا بودن معمولا حداقل معدل ۱۴ برای فارغ التحصیلان (به دلیل شرایط زمانی ممکن است تغییر کرده شد)

۸- اعتیاد نداشتن به دخانیات و مواد مخ.


بیشتر بخوانید: چه طور امریه وزارت دفاع بگیرم؟


برخی از وظایف و اختیارات سازمان محیط زیست سمنان

 • حفاظت از اکوسیستم های طبیعی سمنان و ترمیم اثرات سوء گذشته محیط زیست
 • پیشگیری و ممانعت از تخریب و آلودگی محیط زیست سمنان
 • ارزیابی ظرفیت قابل تحمل محیط جهت بهره وری معقول و مستمر از منابع محیط زیست نظارت مستمر بر بهره برداری از منابع محیط زیست
 • برخورد فعال زمینه های بحرانی محیط زیست شامل آلودگیهای بیش از ظرفیت قابل تحمل محیط
 • آموزش زیست محیطی به منظور اشاعه و ارتقاء سطح دانش و بینش زیست محیطی افرادجامعه
 • ارزیابی و نظارت به منظور حصول اطمینان از کاربرد و کارآئی ضوابط و اسنداردهای زیست محیطی

بیشتر بخوانید: شرایط امریه اداره تعاون چگونه ممکن است؟


متقاضیان دارای اولویت قانونی جذب امریه محیط زیست سمنان

 • متقاضیان خدمت سرزی معاف از رزم.
 • متقاضیان تحت پوشش بهزیستی.
 • مشمولین متقاضی خدمت مناطق محرم و دارای ضریب پنج و لاتر.
 • متقاضیان متأهل.
 • متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره).
 • خانواده ایثارگران (شامل فرزند و برا شهید، فرزند و برا جاویدالاثر، فرزند جانز، فرزند آزاده، فرزند رزمنده حداقل ۶ ماه سابقه حضور جبهه).
 • نخبگان ، استعدادهای برتر، حافظان قرآن کریم ، قاریان برتر.
 • متقاضیان امریه سرزی دارای مک تحصیلی از دانشگاه های معتبر معدل لا
 • عضویت حداقل ۶ ماه سابقه پایگاه مقاومت بسیج.
 • عدم وابستگی سببی و نسبی اقوام جه یک کارکنان و مسئولین دستگاه های غیرنظامی مربوط.
 • ایم (فاقد پ یا ما)

برای آگاهی از جزئیات مشاوره نظام وظیفه امریه سرزی مشاوران ما .


بیشتر بخوانید: مراحل یافت امریه سرزی چیست؟


تعهدات و تذکرات لازم برای ثبت نام امریه محیط زیست سمنان

– دواطلبین متعهد می‌شوند خدمت سرزی خود را رعایت قوانین و مقررات نیروهای مسلح ،بخشنامه‌ها و دستور العمل‌های صاه از سوی سد کل نیروهای مسلح و دفتر حفاظت اطلاعات فرماندهی کل قوا انجام دهند.

– پذیرفته شدگان متعهد می‌شوند تمام قوانین و مقررات و بخشنامه‌های حاکم بر محیط زیست سمنان و محل کار تعیین شده را رعایت کنند.

– مشمولان ثبت نام امریه محیط زیست سمنان ید ۳ ماه قبل از اعزام به خدمت ثبت نام کرده و مدارک خود را ارسال نمایند.

– تکمیل فرم ثبت‌نام هیچ‌گونه تعهدی برای پذیرش داوطلبین امریه محیط زیست سمنان ایجاد نمی‌نماید.

– پذیرش امریه فقط به‌ منظور گذراندن طرح مقدس سرزی است و هیچ‌ تعهدی خصوص استخدام فرد محیط زیست سمنان ایجاد نمی‌کند.

– هرگونه اشته و یا کتمان حقیقت موجب طل شدن تقاضای امریه محیط زیست سمنان خواهد شد.

– متقاضیان ثبت نام امریه محیط زیست سمنان ید فاقد غیبت نظام وظیفه شند.

– متقاضیانی که سابقه خدمت قبلی ارتش، ناجا سپاه و … را دارند نمی‌توانند برای امریه محیط زیست سمنان ثبت نام کنند.

– معمولا جابجایی و انتقال محل خدمت سرز از محل پذیرفته شده ممنوع است.


بیشتر بخوانید: امریه سازمان ملی اسندارد چه مزایایی دارد؟


مدارک مورد نیاز ثبت نام امریه محیط زیست سمنان

 • تصویر برگ اعزام به خدمت نظام وظیفه (برگ سبز) که بدون غیبت شد
 • تصویر برگه فراغت از تحصیل (نامه دانشگاه به حوزه نظام وظیفه)
 • تصویر تمامی صفحات شناسنامه
 • تصویر کارت ملی
 • تصویر عکس رنگی ۴*۳ تمام رخ جدید، واضح و بدون اثر مهر و لکه و منگنه، زمینه سفید و بدون حاشیه اضافی
 • تصویر گواهی مربوط به متقاضیان دارای اولویت

بیشتر بخوانید: سرز معلم چه شرایطی دارد؟


سوالات متداول

آیا محیط زیست سمنان تعهدی قل استخدام متقاضیان امریه سرزی دارد؟

خیر اما این امکان وجود دارد

آیا متقاضیان دارای غیبت نظام وظیفه میتوانند برای امریه محیط زیست سمنان ثبت نام کنند؟

خیر

مشمولان ثبت نام امریه محیط زیست سمنان ید چند ماه قبل از اعزام مدارک خود را ارسال نمایند؟

۳ ماه

شرایط ثبت نام امریه محیط زیست سمنان

مشاوره نظام وظیفه آویژه

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۰۴:۵۲ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

شرایط ثبت نام امریه محیط زیست زنجان

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

محیط زیست زنجان بر اساس ماده ۳۳ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و فصل هشتم قانون خدمت سرزی ، از میان مشمولان تحصیل کرده خدمت سرزی به عنوان سرز امریه محیط زیست زنجان ، صورت وجود سهمیه ثبت نام می کند. سال ۱۳۳۵ کانون شکار ایران، هدف حفظ نسل شکار و نظارت بر اجرای مقررات مربوط به آن تشکیل شد. سال ۱۳۴۶ پی تصویب قانون شکار و صید، سازمان شکارنی و نظارت بر صید جایگزین کانون فوق شد. سال ۱۳۵۰ نام سازمان شکارنی و نظارت بر صید به ” سازمان حفاظت محیط زیست ” و نام شورای‌عالی شکارنی و نظارت بر صید به ” شورای‌ عالی حفاظت محیط زیست ” تبدیل شد و امور زیست‌محیطی از جمله پیشگیری از اقدامهای زیانر برای تعادل و تناسب محیط زیست نیز به اختیارات قبلی آن افزوده شد. سال ۱۳۵۳ پس از برپایی کنفرانس جهانی محیط زیست استکهلم و تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست ۲۱ ماده، این سازمان از اختیارات قانونی زه‌ای برخوردار شد و از نظر تشکیلاتی نیز اندازه‌ای از ابعاد و کیفیت سازگار ضرورتهای برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.

ثبت نام امریه محیط زیست ها، بر اساس سهمیه امریه داده شده از سوی وزارت کشور و از طریق فراخوان عمومی (به صورت فراخوان عمومی سایت محیط زیست زنجان یا مراجعه حضوری)، برای تعداد محدودی از داوطلن خدمت سرزی که بدون غیبت شند، براساس بندهای (الف و ب) تبصره ماده ۶۶ قانون مشمولین نظام وظیفه و پس از طی کردن دوره آموزش وظیفه انجام می گیرد.


بیشتر بخوانید: شرایط امریه وزارت ورزش و جوانان بیشتر آشنا شویم


امریه محیط زیست زنجان

بعد از سیس کانون شکار و صید سال ۱۳۳۶ ایران به تیج شعت آن سطح کشور و مراکز اسنها زیر نظر اسنداران و مدیران کل کشاورزی و منابع طبیعی و فرماندهان نیروی انتظامی و هشت نفر از شکارچیان علاقمند به طبیعت و متعهد محلی تشکیل می گردد. زنجان نیز سال ۱۳۴۰ کانون شکار و صید همکاری چند تن از افراد یاد شده لا تشکیل و به صورت شورائی اداره می شد.

این کانون سال ۱۳۴۶ ایران به سازمان شکارنی و نظارت بر صید تغییر نام داد و تشکیلات کامل تری پیدا کرد و به تبع آن زنجان این کانون به اداره شکارنی و نظارت بر صید تغییر نام یافت و عمده وظایف آن کنترل شکار و صید و فروش پروانه شکار بود. اسفند ماه سال ۱۳۵۰ سازمان شکارنی و نظارت بر صید به”سازمان حفاظت محیط زیست” تغییر نام داد و تشکیلات وسیع تری پیدا نمود این مدت اسن زنجان عنوان سر شکارنی فعالیت می نمود که سال ۱۳۵۲ به اداره حفاظت محیط زیست تبدیل گردید.

لزوم گسترش بیشتر اهداف و وظایف اداری و ایجاد واحدها شهرسنهای بعه اسن سال ۱۳۶۲ اداره حفاظت محیط زیست زنجان به اداره کل حفاظت محیط زیست اسن تغییر نام داد و تشکیلات گسترده تر، وظایف بیشتری را امر حفاظت و بهسازی محیط زیست عهده دار گردید.

آس: زنجان ابتدای جاده تبریز – پارک جنگلی ارم – اداره کل حفاظت محیط زیست اسن زنجان

تلفن روابط عمومی: ۳۳۵۵۴۰۰۱ ۰۲۴


بیشتر بخوانید: شرایط امریه بنیاد مستضعفان چیست؟


شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام امریه سازمان محیط زیست زنجان

۱- اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور.

۲- داشتن بعیت نظام جمهوری اسلامی ایران.

۳- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

۴- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کار.

۵- جذب و بکار‌گیری داوطلبین امریه منوط به اخذ استعلام و یید حراست و گزینش محیط زیست زنجان خواهد بود.

۶- ثبت نام کنندگان امریه سرزی ید بومی اسن زنجان شند. ( اولویت کسانی است که محل سکونت انها حوزه استحفاظی بخشداری خواست شده شد و غیر اینصورت اولویت متقاضیان شهرسن است.)

۷- دارا بودن معمولا حداقل معدل ۱۴ برای فارغ التحصیلان (به دلیل شرایط زمانی ممکن است تغییر کرده شد)

۸- اعتیاد نداشتن به دخانیات و مواد مخ.


بیشتر بخوانید: شرایط امریه اداره صنایع بیشتر آشنا شویم


برخی از وظایف و اختیارات سازمان محیط زیست زنجان

 • حفاظت از اکوسیستم های طبیعی زنجان و ترمیم اثرات سوء گذشته محیط زیست
 • پیشگیری و ممانعت از تخریب و آلودگی محیط زیست زنجان
 • ارزیابی ظرفیت قابل تحمل محیط جهت بهره وری معقول و مستمر از منابع محیط زیست نظارت مستمر بر بهره برداری از منابع محیط زیست
 • برخورد فعال زمینه های بحرانی محیط زیست شامل آلودگیهای بیش از ظرفیت قابل تحمل محیط
 • آموزش زیست محیطی به منظور اشاعه و ارتقاء سطح دانش و بینش زیست محیطی افرادجامعه
 • ارزیابی و نظارت به منظور حصول اطمینان از کاربرد و کارآئی ضوابط و اسنداردهای زیست محیطی

بیشتر بخوانید: شرایط امریه شهرداری ها بیشتر آشنا شویم


متقاضیان دارای اولویت قانونی جذب امریه محیط زیست زنجان

 • متقاضیان خدمت سرزی معاف از رزم.
 • متقاضیان تحت پوشش بهزیستی.
 • مشمولین متقاضی خدمت مناطق محرم و دارای ضریب پنج و لاتر.
 • متقاضیان متأهل.
 • متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره).
 • خانواده ایثارگران (شامل فرزند و برا شهید، فرزند و برا جاویدالاثر، فرزند جانز، فرزند آزاده، فرزند رزمنده حداقل ۶ ماه سابقه حضور جبهه).
 • نخبگان ، استعدادهای برتر، حافظان قرآن کریم ، قاریان برتر.
 • متقاضیان امریه سرزی دارای مک تحصیلی از دانشگاه های معتبر معدل لا
 • عضویت حداقل ۶ ماه سابقه پایگاه مقاومت بسیج.
 • عدم وابستگی سببی و نسبی اقوام جه یک کارکنان و مسئولین دستگاه های غیرنظامی مربوط.
 • ایم (فاقد پ یا ما)

برای آگاهی از جزئیات مشاوره نظام وظیفه امریه سرزی مشاوران ما .


بیشتر بخوانید: چه طور امریه وزارت اقتصاد و دارایی بگیرم؟


تعهدات و تذکرات لازم برای ثبت نام امریه محیط زیست زنجان

– دواطلبین متعهد می‌شوند خدمت سرزی خود را رعایت قوانین و مقررات نیروهای مسلح ،بخشنامه‌ها و دستور العمل‌های صاه از سوی سد کل نیروهای مسلح و دفتر حفاظت اطلاعات فرماندهی کل قوا انجام دهند.

– پذیرفته شدگان متعهد می‌شوند تمام قوانین و مقررات و بخشنامه‌های حاکم بر محیط زیست زنجان و محل کار تعیین شده را رعایت کنند.

– مشمولان ثبت نام امریه محیط زیست زنجان ید ۳ ماه قبل از اعزام به خدمت ثبت نام کرده و مدارک خود را ارسال نمایند.

– تکمیل فرم ثبت‌نام هیچ‌گونه تعهدی برای پذیرش داوطلبین امریه محیط زیست زنجان ایجاد نمی‌نماید.

– پذیرش امریه فقط به‌ منظور گذراندن طرح مقدس سرزی است و هیچ‌ تعهدی خصوص استخدام فرد محیط زیست زنجان ایجاد نمی‌کند.

– هرگونه اشته و یا کتمان حقیقت موجب طل شدن تقاضای امریه محیط زیست زنجان خواهد شد.

– متقاضیان ثبت نام امریه محیط زیست زنجان ید فاقد غیبت نظام وظیفه شند.

– متقاضیانی که سابقه خدمت قبلی ارتش، ناجا سپاه و … را دارند نمی‌توانند برای امریه محیط زیست زنجان ثبت نام کنند.

– معمولا جابجایی و انتقال محل خدمت سرز از محل پذیرفته شده ممنوع است.


بیشتر بخوانید: گرفتن امریه اداره زرگانی چگونه ممکن است؟


مدارک مورد نیاز ثبت نام امریه محیط زیست زنجان

 • تصویر برگ اعزام به خدمت نظام وظیفه (برگ سبز) که بدون غیبت شد
 • تصویر برگه فراغت از تحصیل (نامه دانشگاه به حوزه نظام وظیفه)
 • تصویر تمامی صفحات شناسنامه
 • تصویر کارت ملی
 • تصویر عکس رنگی ۴*۳ تمام رخ جدید، واضح و بدون اثر مهر و لکه و منگنه، زمینه سفید و بدون حاشیه اضافی
 • تصویر گواهی مربوط به متقاضیان دارای اولویت

بیشتر بخوانید: شرایط امریه قوه قضاییه چیست ؟


سوالات متداول

آیا محیط زیست زنجان تعهدی قل استخدام متقاضیان امریه سرزی دارد؟

خیر اما این امکان وجود دارد

آیا متقاضیان دارای غیبت نظام وظیفه میتوانند برای امریه محیط زیست زنجان ثبت نام کنند؟

خیر

مشمولان ثبت نام امریه محیط زیست زنجان ید چند ماه قبل از اعزام مدارک خود را ارسال نمایند؟

۳ ماه

شرایط ثبت نام امریه محیط زیست زنجان

مشاوره نظام وظیفه آویژه

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۳۳:۳۹ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

شرایط ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

محیط زیست کرمان بر اساس ماده ۳۳ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و فصل هشتم قانون خدمت سرزی ، از میان مشمولان تحصیل کرده خدمت سرزی به عنوان سرز امریه محیط زیست کرمان ، صورت وجود سهمیه ثبت نام می کند. سال ۱۳۳۵ کانون شکار ایران، هدف حفظ نسل شکار و نظارت بر اجرای مقررات مربوط به آن تشکیل شد. سال ۱۳۴۶ پی تصویب قانون شکار و صید، سازمان شکارنی و نظارت بر صید جایگزین کانون فوق شد. سال ۱۳۵۰ نام سازمان شکارنی و نظارت بر صید به ” سازمان حفاظت محیط زیست ” و نام شورای‌عالی شکارنی و نظارت بر صید به ” شورای‌ عالی حفاظت محیط زیست ” تبدیل شد و امور زیست‌محیطی از جمله پیشگیری از اقدامهای زیانر برای تعادل و تناسب محیط زیست نیز به اختیارات قبلی آن افزوده شد. سال ۱۳۵۳ پس از برپایی کنفرانس جهانی محیط زیست استکهلم و تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست ۲۱ ماده، این سازمان از اختیارات قانونی زه‌ای برخوردار شد و از نظر تشکیلاتی نیز اندازه‌ای از ابعاد و کیفیت سازگار ضرورتهای برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.

ثبت نام امریه محیط زیست ها، بر اساس سهمیه امریه داده شده از سوی وزارت کشور و از طریق فراخوان عمومی (به صورت فراخوان عمومی سایت محیط زیست کرمان یا مراجعه حضوری)، برای تعداد محدودی از داوطلن خدمت سرزی که بدون غیبت شند، براساس بندهای (الف و ب) تبصره ماده ۶۶ قانون مشمولین نظام وظیفه و پس از طی کردن دوره آموزش وظیفه انجام می گیرد.


بیشتر بخوانید: امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چه مزایایی دارد؟


امریه محیط زیست کرمان

اسن کرمان جنوب شرقی فلات ایران بین ۵۴ جه و ۲۱ دقیقه ۵۹ جه و ۳۴ دقیقه طول شرقی و ۲۶ جه و ۲۹ دقیقه ۳۱ جه و ۵۸ دقیقه عرض شمالی از نصف النهار گرینویچ واقع شده است. پهنای حداکثر اسن بخش شمالی ۴۸۰ کیلومتر و حداقل بخش جنوبی ۸۰ کیلومتر تغییر می نماید.عرض متوسط اسن برابر ۶۶۰ کیلومتر تخمین زده می شود. اسن کرمان ۱۸۲۳۰۱ کیلومتر مربع وسعت، ۱۱ صد از خاک کشورمان را به خود اختصاص داده است. این اسن از شمال به اسنهای یزد و خراسان جنوبی، از جنوب به اسن هرمزگان، از شرق به اسن سیسن و بلوچسن و از غرب به اسن فارس محدود می شود.

پارک ملی خبر و پناهگاه حیات وحش روچون

به سبب جاذبه های خاص منطقه و به منظور حفظ و حمایت از جانوران و زیستگاه کم نظیر پارک ملی خبرو پناهگاه حیات وحش روچون، مقرر گردید این منطقه طی مصوبه شماره ۲۹ مورخ ۱۳۵۰ شورایعالی شکارنی نظارت بر صید تحت عنوان منطقه حفاظت شده خبر و روچون مورد حفاظت قرار گرفته این منطقه از سال ۱۳۵۴ از سوی شورای عالی حفاظت محیط زیست و به استناد قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست (مصوبه خرداد ماه ۱۳۵۳ ) بعنوان پناهگاه حیات وحش خبر و روچون تغییر نام یافت و سال ۱۳۶۸ دو منطقه امن به نام های منطقه امن کوه بزرگ خبر و منطقه دق علیجان مورد حفاظت کامل قرار گرفت که مجموعه معادل یک پنجم سطح مراتع منطقه به حساب می آید. از سال ۱۳۷۸ به دلیل دارا بودن شرایط خاص به عنوان پارک و پناهگاه حیات وحش مورد حفاظت و مدیریت قرار گرفته است.

آس: کرمان بلوار جمهوری اسلامی -کیلومتر یک بلوار هوانیروز-اداره کل حفاظت محیط زیست

تلفن:

۰۳۴-۳۱۲۱۸۰۰۰

بیشتر بخوانید: چه طور امریه وزارت اقتصاد و دارایی بگیرم؟


شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام امریه سازمان محیط زیست کرمان

۱- اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور.

۲- داشتن بعیت نظام جمهوری اسلامی ایران.

۳- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

۴- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کار.

۵- جذب و بکار‌گیری داوطلبین امریه منوط به اخذ استعلام و یید حراست و گزینش محیط زیست کرمان خواهد بود.

۶- ثبت نام کنندگان امریه سرزی ید بومی اسن کرمان شند. ( اولویت کسانی است که محل سکونت انها حوزه استحفاظی بخشداری خواست شده شد و غیر اینصورت اولویت متقاضیان شهرسن است.)

۷- دارا بودن معمولا حداقل معدل ۱۴ برای فارغ التحصیلان (به دلیل شرایط زمانی ممکن است تغییر کرده شد)

۸- اعتیاد نداشتن به دخانیات و مواد مخ.


بیشتر بخوانید: امریه فاسیون های ورزشی چگونه ممکن است؟


برخی از وظایف و اختیارات سازمان محیط زیست کرمان

 • حفاظت از اکوسیستم های طبیعی کرمان و ترمیم اثرات سوء گذشته محیط زیست
 • پیشگیری و ممانعت از تخریب و آلودگی محیط زیست کرمان
 • ارزیابی ظرفیت قابل تحمل محیط جهت بهره وری معقول و مستمر از منابع محیط زیست نظارت مستمر بر بهره برداری از منابع محیط زیست
 • برخورد فعال زمینه های بحرانی محیط زیست شامل آلودگیهای بیش از ظرفیت قابل تحمل محیط
 • آموزش زیست محیطی به منظور اشاعه و ارتقاء سطح دانش و بینش زیست محیطی افرادجامعه
 • ارزیابی و نظارت به منظور حصول اطمینان از کاربرد و کارآئی ضوابط و اسنداردهای زیست محیطی

بیشتر بخوانید: چه طور امریه جهاد کشاورزی بگیرم؟


متقاضیان دارای اولویت قانونی جذب امریه محیط زیست کرمان

 • متقاضیان خدمت سرزی معاف از رزم.
 • متقاضیان تحت پوشش بهزیستی.
 • مشمولین متقاضی خدمت مناطق محرم و دارای ضریب پنج و لاتر.
 • متقاضیان متأهل.
 • متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره).
 • خانواده ایثارگران (شامل فرزند و برا شهید، فرزند و برا جاویدالاثر، فرزند جانز، فرزند آزاده، فرزند رزمنده حداقل ۶ ماه سابقه حضور جبهه).
 • نخبگان ، استعدادهای برتر، حافظان قرآن کریم ، قاریان برتر.
 • متقاضیان امریه سرزی دارای مک تحصیلی از دانشگاه های معتبر معدل لا
 • عضویت حداقل ۶ ماه سابقه پایگاه مقاومت بسیج.
 • عدم وابستگی سببی و نسبی اقوام جه یک کارکنان و مسئولین دستگاه های غیرنظامی مربوط.
 • ایم (فاقد پ یا ما)

برای آگاهی از جزئیات مشاوره نظام وظیفه امریه سرزی مشاوران ما .


بیشتر بخوانید: آموزشی سرزان امریه چه تفاوتی دارد؟


تعهدات و تذکرات لازم برای ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

– دواطلبین متعهد می‌شوند خدمت سرزی خود را رعایت قوانین و مقررات نیروهای مسلح ،بخشنامه‌ها و دستور العمل‌های صاه از سوی سد کل نیروهای مسلح و دفتر حفاظت اطلاعات فرماندهی کل قوا انجام دهند.

– پذیرفته شدگان متعهد می‌شوند تمام قوانین و مقررات و بخشنامه‌های حاکم بر محیط زیست کرمان و محل کار تعیین شده را رعایت کنند.

– مشمولان ثبت نام امریه محیط زیست کرمان ید ۳ ماه قبل از اعزام به خدمت ثبت نام کرده و مدارک خود را ارسال نمایند.

– تکمیل فرم ثبت‌نام هیچ‌گونه تعهدی برای پذیرش داوطلبین امریه محیط زیست کرمان ایجاد نمی‌نماید.

– پذیرش امریه فقط به‌ منظور گذراندن طرح مقدس سرزی است و هیچ‌ تعهدی خصوص استخدام فرد محیط زیست کرمان ایجاد نمی‌کند.

– هرگونه اشته و یا کتمان حقیقت موجب طل شدن تقاضای امریه محیط زیست کرمان خواهد شد.

– متقاضیان ثبت نام امریه محیط زیست کرمان ید فاقد غیبت نظام وظیفه شند.

– متقاضیانی که سابقه خدمت قبلی ارتش، ناجا سپاه و … را دارند نمی‌توانند برای امریه محیط زیست کرمان ثبت نام کنند.

– معمولا جابجایی و انتقال محل خدمت سرز از محل پذیرفته شده ممنوع است.


بیشتر بخوانید: سرز معلم چه شرایطی دارد؟


مدارک مورد نیاز ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

 • تصویر برگ اعزام به خدمت نظام وظیفه (برگ سبز) که بدون غیبت شد
 • تصویر برگه فراغت از تحصیل (نامه دانشگاه به حوزه نظام وظیفه)
 • تصویر تمامی صفحات شناسنامه
 • تصویر کارت ملی
 • تصویر عکس رنگی ۴*۳ تمام رخ جدید، واضح و بدون اثر مهر و لکه و منگنه، زمینه سفید و بدون حاشیه اضافی
 • تصویر گواهی مربوط به متقاضیان دارای اولویت

بیشتر بخوانید: امریه نهاد ریاست جمهوری چگونه ممکن است؟


سوالات متداول

آیا محیط زیست کرمان تعهدی قل استخدام متقاضیان امریه سرزی دارد؟

خیر اما این امکان وجود دارد

آیا متقاضیان دارای غیبت نظام وظیفه میتوانند برای امریه محیط زیست کرمان ثبت نام کنند؟

خیر

مشمولان ثبت نام امریه محیط زیست کرمان ید چند ماه قبل از اعزام مدارک خود را ارسال نمایند؟

۳ ماه

شرایط ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

مشاوره نظام وظیفه آویژه

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۲:۱۳ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

شرایط ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

محیط زیست کرمان بر اساس ماده ۳۳ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و فصل هشتم قانون خدمت سرزی ، از میان مشمولان تحصیل کرده خدمت سرزی به عنوان سرز امریه محیط زیست کرمان ، صورت وجود سهمیه ثبت نام می کند. سال ۱۳۳۵ کانون شکار ایران، هدف حفظ نسل شکار و نظارت بر اجرای مقررات مربوط به آن تشکیل شد. سال ۱۳۴۶ پی تصویب قانون شکار و صید، سازمان شکارنی و نظارت بر صید جایگزین کانون فوق شد. سال ۱۳۵۰ نام سازمان شکارنی و نظارت بر صید به ” سازمان حفاظت محیط زیست ” و نام شورای‌عالی شکارنی و نظارت بر صید به ” شورای‌ عالی حفاظت محیط زیست ” تبدیل شد و امور زیست‌محیطی از جمله پیشگیری از اقدامهای زیانر برای تعادل و تناسب محیط زیست نیز به اختیارات قبلی آن افزوده شد. سال ۱۳۵۳ پس از برپایی کنفرانس جهانی محیط زیست استکهلم و تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست ۲۱ ماده، این سازمان از اختیارات قانونی زه‌ای برخوردار شد و از نظر تشکیلاتی نیز اندازه‌ای از ابعاد و کیفیت سازگار ضرورتهای برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.

ثبت نام امریه محیط زیست ها، بر اساس سهمیه امریه داده شده از سوی وزارت کشور و از طریق فراخوان عمومی (به صورت فراخوان عمومی سایت محیط زیست کرمان یا مراجعه حضوری)، برای تعداد محدودی از داوطلن خدمت سرزی که بدون غیبت شند، براساس بندهای (الف و ب) تبصره ماده ۶۶ قانون مشمولین نظام وظیفه و پس از طی کردن دوره آموزش وظیفه انجام می گیرد.


بیشتر بخوانید: امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چه مزایایی دارد؟


امریه محیط زیست کرمان

اسن کرمان جنوب شرقی فلات ایران بین ۵۴ جه و ۲۱ دقیقه ۵۹ جه و ۳۴ دقیقه طول شرقی و ۲۶ جه و ۲۹ دقیقه ۳۱ جه و ۵۸ دقیقه عرض شمالی از نصف النهار گرینویچ واقع شده است. پهنای حداکثر اسن بخش شمالی ۴۸۰ کیلومتر و حداقل بخش جنوبی ۸۰ کیلومتر تغییر می نماید.عرض متوسط اسن برابر ۶۶۰ کیلومتر تخمین زده می شود. اسن کرمان ۱۸۲۳۰۱ کیلومتر مربع وسعت، ۱۱ صد از خاک کشورمان را به خود اختصاص داده است. این اسن از شمال به اسنهای یزد و خراسان جنوبی، از جنوب به اسن هرمزگان، از شرق به اسن سیسن و بلوچسن و از غرب به اسن فارس محدود می شود.

پارک ملی خبر و پناهگاه حیات وحش روچون

به سبب جاذبه های خاص منطقه و به منظور حفظ و حمایت از جانوران و زیستگاه کم نظیر پارک ملی خبرو پناهگاه حیات وحش روچون، مقرر گردید این منطقه طی مصوبه شماره ۲۹ مورخ ۱۳۵۰ شورایعالی شکارنی نظارت بر صید تحت عنوان منطقه حفاظت شده خبر و روچون مورد حفاظت قرار گرفته این منطقه از سال ۱۳۵۴ از سوی شورای عالی حفاظت محیط زیست و به استناد قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست (مصوبه خرداد ماه ۱۳۵۳ ) بعنوان پناهگاه حیات وحش خبر و روچون تغییر نام یافت و سال ۱۳۶۸ دو منطقه امن به نام های منطقه امن کوه بزرگ خبر و منطقه دق علیجان مورد حفاظت کامل قرار گرفت که مجموعه معادل یک پنجم سطح مراتع منطقه به حساب می آید. از سال ۱۳۷۸ به دلیل دارا بودن شرایط خاص به عنوان پارک و پناهگاه حیات وحش مورد حفاظت و مدیریت قرار گرفته است.

آس: کرمان بلوار جمهوری اسلامی -کیلومتر یک بلوار هوانیروز-اداره کل حفاظت محیط زیست

تلفن:

۰۳۴-۳۱۲۱۸۰۰۰

بیشتر بخوانید: چه طور امریه وزارت اقتصاد و دارایی بگیرم؟


شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام امریه سازمان محیط زیست کرمان

۱- اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور.

۲- داشتن بعیت نظام جمهوری اسلامی ایران.

۳- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

۴- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کار.

۵- جذب و بکار‌گیری داوطلبین امریه منوط به اخذ استعلام و یید حراست و گزینش محیط زیست کرمان خواهد بود.

۶- ثبت نام کنندگان امریه سرزی ید بومی اسن کرمان شند. ( اولویت کسانی است که محل سکونت انها حوزه استحفاظی بخشداری خواست شده شد و غیر اینصورت اولویت متقاضیان شهرسن است.)

۷- دارا بودن معمولا حداقل معدل ۱۴ برای فارغ التحصیلان (به دلیل شرایط زمانی ممکن است تغییر کرده شد)

۸- اعتیاد نداشتن به دخانیات و مواد مخ.


بیشتر بخوانید: امریه فاسیون های ورزشی چگونه ممکن است؟


برخی از وظایف و اختیارات سازمان محیط زیست کرمان

 • حفاظت از اکوسیستم های طبیعی کرمان و ترمیم اثرات سوء گذشته محیط زیست
 • پیشگیری و ممانعت از تخریب و آلودگی محیط زیست کرمان
 • ارزیابی ظرفیت قابل تحمل محیط جهت بهره وری معقول و مستمر از منابع محیط زیست نظارت مستمر بر بهره برداری از منابع محیط زیست
 • برخورد فعال زمینه های بحرانی محیط زیست شامل آلودگیهای بیش از ظرفیت قابل تحمل محیط
 • آموزش زیست محیطی به منظور اشاعه و ارتقاء سطح دانش و بینش زیست محیطی افرادجامعه
 • ارزیابی و نظارت به منظور حصول اطمینان از کاربرد و کارآئی ضوابط و اسنداردهای زیست محیطی

بیشتر بخوانید: چه طور امریه جهاد کشاورزی بگیرم؟


متقاضیان دارای اولویت قانونی جذب امریه محیط زیست کرمان

 • متقاضیان خدمت سرزی معاف از رزم.
 • متقاضیان تحت پوشش بهزیستی.
 • مشمولین متقاضی خدمت مناطق محرم و دارای ضریب پنج و لاتر.
 • متقاضیان متأهل.
 • متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره).
 • خانواده ایثارگران (شامل فرزند و برا شهید، فرزند و برا جاویدالاثر، فرزند جانز، فرزند آزاده، فرزند رزمنده حداقل ۶ ماه سابقه حضور جبهه).
 • نخبگان ، استعدادهای برتر، حافظان قرآن کریم ، قاریان برتر.
 • متقاضیان امریه سرزی دارای مک تحصیلی از دانشگاه های معتبر معدل لا
 • عضویت حداقل ۶ ماه سابقه پایگاه مقاومت بسیج.
 • عدم وابستگی سببی و نسبی اقوام جه یک کارکنان و مسئولین دستگاه های غیرنظامی مربوط.
 • ایم (فاقد پ یا ما)

برای آگاهی از جزئیات مشاوره نظام وظیفه امریه سرزی مشاوران ما .


بیشتر بخوانید: آموزشی سرزان امریه چه تفاوتی دارد؟


تعهدات و تذکرات لازم برای ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

– دواطلبین متعهد می‌شوند خدمت سرزی خود را رعایت قوانین و مقررات نیروهای مسلح ،بخشنامه‌ها و دستور العمل‌های صاه از سوی سد کل نیروهای مسلح و دفتر حفاظت اطلاعات فرماندهی کل قوا انجام دهند.

– پذیرفته شدگان متعهد می‌شوند تمام قوانین و مقررات و بخشنامه‌های حاکم بر محیط زیست کرمان و محل کار تعیین شده را رعایت کنند.

– مشمولان ثبت نام امریه محیط زیست کرمان ید ۳ ماه قبل از اعزام به خدمت ثبت نام کرده و مدارک خود را ارسال نمایند.

– تکمیل فرم ثبت‌نام هیچ‌گونه تعهدی برای پذیرش داوطلبین امریه محیط زیست کرمان ایجاد نمی‌نماید.

– پذیرش امریه فقط به‌ منظور گذراندن طرح مقدس سرزی است و هیچ‌ تعهدی خصوص استخدام فرد محیط زیست کرمان ایجاد نمی‌کند.

– هرگونه اشته و یا کتمان حقیقت موجب طل شدن تقاضای امریه محیط زیست کرمان خواهد شد.

– متقاضیان ثبت نام امریه محیط زیست کرمان ید فاقد غیبت نظام وظیفه شند.

– متقاضیانی که سابقه خدمت قبلی ارتش، ناجا سپاه و … را دارند نمی‌توانند برای امریه محیط زیست کرمان ثبت نام کنند.

– معمولا جابجایی و انتقال محل خدمت سرز از محل پذیرفته شده ممنوع است.


بیشتر بخوانید: سرز معلم چه شرایطی دارد؟


مدارک مورد نیاز ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

 • تصویر برگ اعزام به خدمت نظام وظیفه (برگ سبز) که بدون غیبت شد
 • تصویر برگه فراغت از تحصیل (نامه دانشگاه به حوزه نظام وظیفه)
 • تصویر تمامی صفحات شناسنامه
 • تصویر کارت ملی
 • تصویر عکس رنگی ۴*۳ تمام رخ جدید، واضح و بدون اثر مهر و لکه و منگنه، زمینه سفید و بدون حاشیه اضافی
 • تصویر گواهی مربوط به متقاضیان دارای اولویت

بیشتر بخوانید: امریه نهاد ریاست جمهوری چگونه ممکن است؟


سوالات متداول

آیا محیط زیست کرمان تعهدی قل استخدام متقاضیان امریه سرزی دارد؟

خیر اما این امکان وجود دارد

آیا متقاضیان دارای غیبت نظام وظیفه میتوانند برای امریه محیط زیست کرمان ثبت نام کنند؟

خیر

مشمولان ثبت نام امریه محیط زیست کرمان ید چند ماه قبل از اعزام مدارک خود را ارسال نمایند؟

۳ ماه

شرایط ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

مشاوره نظام وظیفه آویژه

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۸:۴۰ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

شرایط ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

محیط زیست کرمان بر اساس ماده ۳۳ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و فصل هشتم قانون خدمت سرزی ، از میان مشمولان تحصیل کرده خدمت سرزی به عنوان سرز امریه محیط زیست کرمان ، صورت وجود سهمیه ثبت نام می کند. سال ۱۳۳۵ کانون شکار ایران، هدف حفظ نسل شکار و نظارت بر اجرای مقررات مربوط به آن تشکیل شد. سال ۱۳۴۶ پی تصویب قانون شکار و صید، سازمان شکارنی و نظارت بر صید جایگزین کانون فوق شد. سال ۱۳۵۰ نام سازمان شکارنی و نظارت بر صید به ” سازمان حفاظت محیط زیست ” و نام شورای‌عالی شکارنی و نظارت بر صید به ” شورای‌ عالی حفاظت محیط زیست ” تبدیل شد و امور زیست‌محیطی از جمله پیشگیری از اقدامهای زیانر برای تعادل و تناسب محیط زیست نیز به اختیارات قبلی آن افزوده شد. سال ۱۳۵۳ پس از برپایی کنفرانس جهانی محیط زیست استکهلم و تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست ۲۱ ماده، این سازمان از اختیارات قانونی زه‌ای برخوردار شد و از نظر تشکیلاتی نیز اندازه‌ای از ابعاد و کیفیت سازگار ضرورتهای برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.

ثبت نام امریه محیط زیست ها، بر اساس سهمیه امریه داده شده از سوی وزارت کشور و از طریق فراخوان عمومی (به صورت فراخوان عمومی سایت محیط زیست کرمان یا مراجعه حضوری)، برای تعداد محدودی از داوطلن خدمت سرزی که بدون غیبت شند، براساس بندهای (الف و ب) تبصره ماده ۶۶ قانون مشمولین نظام وظیفه و پس از طی کردن دوره آموزش وظیفه انجام می گیرد.


بیشتر بخوانید: امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چه مزایایی دارد؟


امریه محیط زیست کرمان

اسن کرمان جنوب شرقی فلات ایران بین ۵۴ جه و ۲۱ دقیقه ۵۹ جه و ۳۴ دقیقه طول شرقی و ۲۶ جه و ۲۹ دقیقه ۳۱ جه و ۵۸ دقیقه عرض شمالی از نصف النهار گرینویچ واقع شده است. پهنای حداکثر اسن بخش شمالی ۴۸۰ کیلومتر و حداقل بخش جنوبی ۸۰ کیلومتر تغییر می نماید.عرض متوسط اسن برابر ۶۶۰ کیلومتر تخمین زده می شود. اسن کرمان ۱۸۲۳۰۱ کیلومتر مربع وسعت، ۱۱ صد از خاک کشورمان را به خود اختصاص داده است. این اسن از شمال به اسنهای یزد و خراسان جنوبی، از جنوب به اسن هرمزگان، از شرق به اسن سیسن و بلوچسن و از غرب به اسن فارس محدود می شود.

پارک ملی خبر و پناهگاه حیات وحش روچون

به سبب جاذبه های خاص منطقه و به منظور حفظ و حمایت از جانوران و زیستگاه کم نظیر پارک ملی خبرو پناهگاه حیات وحش روچون، مقرر گردید این منطقه طی مصوبه شماره ۲۹ مورخ ۱۳۵۰ شورایعالی شکارنی نظارت بر صید تحت عنوان منطقه حفاظت شده خبر و روچون مورد حفاظت قرار گرفته این منطقه از سال ۱۳۵۴ از سوی شورای عالی حفاظت محیط زیست و به استناد قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست (مصوبه خرداد ماه ۱۳۵۳ ) بعنوان پناهگاه حیات وحش خبر و روچون تغییر نام یافت و سال ۱۳۶۸ دو منطقه امن به نام های منطقه امن کوه بزرگ خبر و منطقه دق علیجان مورد حفاظت کامل قرار گرفت که مجموعه معادل یک پنجم سطح مراتع منطقه به حساب می آید. از سال ۱۳۷۸ به دلیل دارا بودن شرایط خاص به عنوان پارک و پناهگاه حیات وحش مورد حفاظت و مدیریت قرار گرفته است.

آس: کرمان بلوار جمهوری اسلامی -کیلومتر یک بلوار هوانیروز-اداره کل حفاظت محیط زیست

تلفن:

۰۳۴-۳۱۲۱۸۰۰۰

بیشتر بخوانید: چه طور امریه وزارت اقتصاد و دارایی بگیرم؟


شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام امریه سازمان محیط زیست کرمان

۱- اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور.

۲- داشتن بعیت نظام جمهوری اسلامی ایران.

۳- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

۴- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کار.

۵- جذب و بکار‌گیری داوطلبین امریه منوط به اخذ استعلام و یید حراست و گزینش محیط زیست کرمان خواهد بود.

۶- ثبت نام کنندگان امریه سرزی ید بومی اسن کرمان شند. ( اولویت کسانی است که محل سکونت انها حوزه استحفاظی بخشداری خواست شده شد و غیر اینصورت اولویت متقاضیان شهرسن است.)

۷- دارا بودن معمولا حداقل معدل ۱۴ برای فارغ التحصیلان (به دلیل شرایط زمانی ممکن است تغییر کرده شد)

۸- اعتیاد نداشتن به دخانیات و مواد مخ.


بیشتر بخوانید: امریه فاسیون های ورزشی چگونه ممکن است؟


برخی از وظایف و اختیارات سازمان محیط زیست کرمان

 • حفاظت از اکوسیستم های طبیعی کرمان و ترمیم اثرات سوء گذشته محیط زیست
 • پیشگیری و ممانعت از تخریب و آلودگی محیط زیست کرمان
 • ارزیابی ظرفیت قابل تحمل محیط جهت بهره وری معقول و مستمر از منابع محیط زیست نظارت مستمر بر بهره برداری از منابع محیط زیست
 • برخورد فعال زمینه های بحرانی محیط زیست شامل آلودگیهای بیش از ظرفیت قابل تحمل محیط
 • آموزش زیست محیطی به منظور اشاعه و ارتقاء سطح دانش و بینش زیست محیطی افرادجامعه
 • ارزیابی و نظارت به منظور حصول اطمینان از کاربرد و کارآئی ضوابط و اسنداردهای زیست محیطی

بیشتر بخوانید: چه طور امریه جهاد کشاورزی بگیرم؟


متقاضیان دارای اولویت قانونی جذب امریه محیط زیست کرمان

 • متقاضیان خدمت سرزی معاف از رزم.
 • متقاضیان تحت پوشش بهزیستی.
 • مشمولین متقاضی خدمت مناطق محرم و دارای ضریب پنج و لاتر.
 • متقاضیان متأهل.
 • متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره).
 • خانواده ایثارگران (شامل فرزند و برا شهید، فرزند و برا جاویدالاثر، فرزند جانز، فرزند آزاده، فرزند رزمنده حداقل ۶ ماه سابقه حضور جبهه).
 • نخبگان ، استعدادهای برتر، حافظان قرآن کریم ، قاریان برتر.
 • متقاضیان امریه سرزی دارای مک تحصیلی از دانشگاه های معتبر معدل لا
 • عضویت حداقل ۶ ماه سابقه پایگاه مقاومت بسیج.
 • عدم وابستگی سببی و نسبی اقوام جه یک کارکنان و مسئولین دستگاه های غیرنظامی مربوط.
 • ایم (فاقد پ یا ما)

برای آگاهی از جزئیات مشاوره نظام وظیفه امریه سرزی مشاوران ما .


بیشتر بخوانید: آموزشی سرزان امریه چه تفاوتی دارد؟


تعهدات و تذکرات لازم برای ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

– دواطلبین متعهد می‌شوند خدمت سرزی خود را رعایت قوانین و مقررات نیروهای مسلح ،بخشنامه‌ها و دستور العمل‌های صاه از سوی سد کل نیروهای مسلح و دفتر حفاظت اطلاعات فرماندهی کل قوا انجام دهند.

– پذیرفته شدگان متعهد می‌شوند تمام قوانین و مقررات و بخشنامه‌های حاکم بر محیط زیست کرمان و محل کار تعیین شده را رعایت کنند.

– مشمولان ثبت نام امریه محیط زیست کرمان ید ۳ ماه قبل از اعزام به خدمت ثبت نام کرده و مدارک خود را ارسال نمایند.

– تکمیل فرم ثبت‌نام هیچ‌گونه تعهدی برای پذیرش داوطلبین امریه محیط زیست کرمان ایجاد نمی‌نماید.

– پذیرش امریه فقط به‌ منظور گذراندن طرح مقدس سرزی است و هیچ‌ تعهدی خصوص استخدام فرد محیط زیست کرمان ایجاد نمی‌کند.

– هرگونه اشته و یا کتمان حقیقت موجب طل شدن تقاضای امریه محیط زیست کرمان خواهد شد.

– متقاضیان ثبت نام امریه محیط زیست کرمان ید فاقد غیبت نظام وظیفه شند.

– متقاضیانی که سابقه خدمت قبلی ارتش، ناجا سپاه و … را دارند نمی‌توانند برای امریه محیط زیست کرمان ثبت نام کنند.

– معمولا جابجایی و انتقال محل خدمت سرز از محل پذیرفته شده ممنوع است.


بیشتر بخوانید: سرز معلم چه شرایطی دارد؟


مدارک مورد نیاز ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

 • تصویر برگ اعزام به خدمت نظام وظیفه (برگ سبز) که بدون غیبت شد
 • تصویر برگه فراغت از تحصیل (نامه دانشگاه به حوزه نظام وظیفه)
 • تصویر تمامی صفحات شناسنامه
 • تصویر کارت ملی
 • تصویر عکس رنگی ۴*۳ تمام رخ جدید، واضح و بدون اثر مهر و لکه و منگنه، زمینه سفید و بدون حاشیه اضافی
 • تصویر گواهی مربوط به متقاضیان دارای اولویت

بیشتر بخوانید: امریه نهاد ریاست جمهوری چگونه ممکن است؟


سوالات متداول

آیا محیط زیست کرمان تعهدی قل استخدام متقاضیان امریه سرزی دارد؟

خیر اما این امکان وجود دارد

آیا متقاضیان دارای غیبت نظام وظیفه میتوانند برای امریه محیط زیست کرمان ثبت نام کنند؟

خیر

مشمولان ثبت نام امریه محیط زیست کرمان ید چند ماه قبل از اعزام مدارک خود را ارسال نمایند؟

۳ ماه

شرایط ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

مشاوره نظام وظیفه آویژه

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۰۸:۱۷ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)

شرایط ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

لطفا به این مقاله امتیاز دهید

محیط زیست کرمان بر اساس ماده ۳۳ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه کشور و فصل هشتم قانون خدمت سرزی ، از میان مشمولان تحصیل کرده خدمت سرزی به عنوان سرز امریه محیط زیست کرمان ، صورت وجود سهمیه ثبت نام می کند. سال ۱۳۳۵ کانون شکار ایران، هدف حفظ نسل شکار و نظارت بر اجرای مقررات مربوط به آن تشکیل شد. سال ۱۳۴۶ پی تصویب قانون شکار و صید، سازمان شکارنی و نظارت بر صید جایگزین کانون فوق شد. سال ۱۳۵۰ نام سازمان شکارنی و نظارت بر صید به ” سازمان حفاظت محیط زیست ” و نام شورای‌عالی شکارنی و نظارت بر صید به ” شورای‌ عالی حفاظت محیط زیست ” تبدیل شد و امور زیست‌محیطی از جمله پیشگیری از اقدامهای زیانر برای تعادل و تناسب محیط زیست نیز به اختیارات قبلی آن افزوده شد. سال ۱۳۵۳ پس از برپایی کنفرانس جهانی محیط زیست استکهلم و تصویب قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست ۲۱ ماده، این سازمان از اختیارات قانونی زه‌ای برخوردار شد و از نظر تشکیلاتی نیز اندازه‌ای از ابعاد و کیفیت سازگار ضرورتهای برنامه‌های رشد و توسعه برخوردار شد.

ثبت نام امریه محیط زیست ها، بر اساس سهمیه امریه داده شده از سوی وزارت کشور و از طریق فراخوان عمومی (به صورت فراخوان عمومی سایت محیط زیست کرمان یا مراجعه حضوری)، برای تعداد محدودی از داوطلن خدمت سرزی که بدون غیبت شند، براساس بندهای (الف و ب) تبصره ماده ۶۶ قانون مشمولین نظام وظیفه و پس از طی کردن دوره آموزش وظیفه انجام می گیرد.


بیشتر بخوانید: امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چه مزایایی دارد؟


امریه محیط زیست کرمان

اسن کرمان جنوب شرقی فلات ایران بین ۵۴ جه و ۲۱ دقیقه ۵۹ جه و ۳۴ دقیقه طول شرقی و ۲۶ جه و ۲۹ دقیقه ۳۱ جه و ۵۸ دقیقه عرض شمالی از نصف النهار گرینویچ واقع شده است. پهنای حداکثر اسن بخش شمالی ۴۸۰ کیلومتر و حداقل بخش جنوبی ۸۰ کیلومتر تغییر می نماید.عرض متوسط اسن برابر ۶۶۰ کیلومتر تخمین زده می شود. اسن کرمان ۱۸۲۳۰۱ کیلومتر مربع وسعت، ۱۱ صد از خاک کشورمان را به خود اختصاص داده است. این اسن از شمال به اسنهای یزد و خراسان جنوبی، از جنوب به اسن هرمزگان، از شرق به اسن سیسن و بلوچسن و از غرب به اسن فارس محدود می شود.

پارک ملی خبر و پناهگاه حیات وحش روچون

به سبب جاذبه های خاص منطقه و به منظور حفظ و حمایت از جانوران و زیستگاه کم نظیر پارک ملی خبرو پناهگاه حیات وحش روچون، مقرر گردید این منطقه طی مصوبه شماره ۲۹ مورخ ۱۳۵۰ شورایعالی شکارنی نظارت بر صید تحت عنوان منطقه حفاظت شده خبر و روچون مورد حفاظت قرار گرفته این منطقه از سال ۱۳۵۴ از سوی شورای عالی حفاظت محیط زیست و به استناد قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست (مصوبه خرداد ماه ۱۳۵۳ ) بعنوان پناهگاه حیات وحش خبر و روچون تغییر نام یافت و سال ۱۳۶۸ دو منطقه امن به نام های منطقه امن کوه بزرگ خبر و منطقه دق علیجان مورد حفاظت کامل قرار گرفت که مجموعه معادل یک پنجم سطح مراتع منطقه به حساب می آید. از سال ۱۳۷۸ به دلیل دارا بودن شرایط خاص به عنوان پارک و پناهگاه حیات وحش مورد حفاظت و مدیریت قرار گرفته است.

آس: کرمان بلوار جمهوری اسلامی -کیلومتر یک بلوار هوانیروز-اداره کل حفاظت محیط زیست

تلفن:

۰۳۴-۳۱۲۱۸۰۰۰

بیشتر بخوانید: چه طور امریه وزارت اقتصاد و دارایی بگیرم؟


شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام امریه سازمان محیط زیست کرمان

۱- اعتقاد به دین اسلام و یا یکی از ادیان رسمی کشور.

۲- داشتن بعیت نظام جمهوری اسلامی ایران.

۳- التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.

۴- داشتن سلامت جسمانی و روانی و توانایی برای انجام کار.

۵- جذب و بکار‌گیری داوطلبین امریه منوط به اخذ استعلام و یید حراست و گزینش محیط زیست کرمان خواهد بود.

۶- ثبت نام کنندگان امریه سرزی ید بومی اسن کرمان شند. ( اولویت کسانی است که محل سکونت انها حوزه استحفاظی بخشداری خواست شده شد و غیر اینصورت اولویت متقاضیان شهرسن است.)

۷- دارا بودن معمولا حداقل معدل ۱۴ برای فارغ التحصیلان (به دلیل شرایط زمانی ممکن است تغییر کرده شد)

۸- اعتیاد نداشتن به دخانیات و مواد مخ.


بیشتر بخوانید: امریه فاسیون های ورزشی چگونه ممکن است؟


برخی از وظایف و اختیارات سازمان محیط زیست کرمان

 • حفاظت از اکوسیستم های طبیعی کرمان و ترمیم اثرات سوء گذشته محیط زیست
 • پیشگیری و ممانعت از تخریب و آلودگی محیط زیست کرمان
 • ارزیابی ظرفیت قابل تحمل محیط جهت بهره وری معقول و مستمر از منابع محیط زیست نظارت مستمر بر بهره برداری از منابع محیط زیست
 • برخورد فعال زمینه های بحرانی محیط زیست شامل آلودگیهای بیش از ظرفیت قابل تحمل محیط
 • آموزش زیست محیطی به منظور اشاعه و ارتقاء سطح دانش و بینش زیست محیطی افرادجامعه
 • ارزیابی و نظارت به منظور حصول اطمینان از کاربرد و کارآئی ضوابط و اسنداردهای زیست محیطی

بیشتر بخوانید: چه طور امریه جهاد کشاورزی بگیرم؟


متقاضیان دارای اولویت قانونی جذب امریه محیط زیست کرمان

 • متقاضیان خدمت سرزی معاف از رزم.
 • متقاضیان تحت پوشش بهزیستی.
 • مشمولین متقاضی خدمت مناطق محرم و دارای ضریب پنج و لاتر.
 • متقاضیان متأهل.
 • متقاضیان تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره).
 • خانواده ایثارگران (شامل فرزند و برا شهید، فرزند و برا جاویدالاثر، فرزند جانز، فرزند آزاده، فرزند رزمنده حداقل ۶ ماه سابقه حضور جبهه).
 • نخبگان ، استعدادهای برتر، حافظان قرآن کریم ، قاریان برتر.
 • متقاضیان امریه سرزی دارای مک تحصیلی از دانشگاه های معتبر معدل لا
 • عضویت حداقل ۶ ماه سابقه پایگاه مقاومت بسیج.
 • عدم وابستگی سببی و نسبی اقوام جه یک کارکنان و مسئولین دستگاه های غیرنظامی مربوط.
 • ایم (فاقد پ یا ما)

برای آگاهی از جزئیات مشاوره نظام وظیفه امریه سرزی مشاوران ما .


بیشتر بخوانید: آموزشی سرزان امریه چه تفاوتی دارد؟


تعهدات و تذکرات لازم برای ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

– دواطلبین متعهد می‌شوند خدمت سرزی خود را رعایت قوانین و مقررات نیروهای مسلح ،بخشنامه‌ها و دستور العمل‌های صاه از سوی سد کل نیروهای مسلح و دفتر حفاظت اطلاعات فرماندهی کل قوا انجام دهند.

– پذیرفته شدگان متعهد می‌شوند تمام قوانین و مقررات و بخشنامه‌های حاکم بر محیط زیست کرمان و محل کار تعیین شده را رعایت کنند.

– مشمولان ثبت نام امریه محیط زیست کرمان ید ۳ ماه قبل از اعزام به خدمت ثبت نام کرده و مدارک خود را ارسال نمایند.

– تکمیل فرم ثبت‌نام هیچ‌گونه تعهدی برای پذیرش داوطلبین امریه محیط زیست کرمان ایجاد نمی‌نماید.

– پذیرش امریه فقط به‌ منظور گذراندن طرح مقدس سرزی است و هیچ‌ تعهدی خصوص استخدام فرد محیط زیست کرمان ایجاد نمی‌کند.

– هرگونه اشته و یا کتمان حقیقت موجب طل شدن تقاضای امریه محیط زیست کرمان خواهد شد.

– متقاضیان ثبت نام امریه محیط زیست کرمان ید فاقد غیبت نظام وظیفه شند.

– متقاضیانی که سابقه خدمت قبلی ارتش، ناجا سپاه و … را دارند نمی‌توانند برای امریه محیط زیست کرمان ثبت نام کنند.

– معمولا جابجایی و انتقال محل خدمت سرز از محل پذیرفته شده ممنوع است.


بیشتر بخوانید: سرز معلم چه شرایطی دارد؟


مدارک مورد نیاز ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

 • تصویر برگ اعزام به خدمت نظام وظیفه (برگ سبز) که بدون غیبت شد
 • تصویر برگه فراغت از تحصیل (نامه دانشگاه به حوزه نظام وظیفه)
 • تصویر تمامی صفحات شناسنامه
 • تصویر کارت ملی
 • تصویر عکس رنگی ۴*۳ تمام رخ جدید، واضح و بدون اثر مهر و لکه و منگنه، زمینه سفید و بدون حاشیه اضافی
 • تصویر گواهی مربوط به متقاضیان دارای اولویت

بیشتر بخوانید: امریه نهاد ریاست جمهوری چگونه ممکن است؟


سوالات متداول

آیا محیط زیست کرمان تعهدی قل استخدام متقاضیان امریه سرزی دارد؟

خیر اما این امکان وجود دارد

آیا متقاضیان دارای غیبت نظام وظیفه میتوانند برای امریه محیط زیست کرمان ثبت نام کنند؟

خیر

مشمولان ثبت نام امریه محیط زیست کرمان ید چند ماه قبل از اعزام مدارک خود را ارسال نمایند؟

۳ ماه

شرایط ثبت نام امریه محیط زیست کرمان

مشاوره نظام وظیفه آویژه

منبع:لینک منبع


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۴ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۳۵:۰۶ توسط:مشاور موضوع: نظرات (0)